13

05.2024

16:21

Nõmme United alustab noorte Balti liiga poolfinaalidega võõrsil

Eesti, Läti ja Leedu parimaid noortevõistkondi ühendav Balti liiga on jõudnud poolfinaalideni, kus on Eesti meeskondadest koha taganud FC Nõmme United. Eesti noormehi ootab otsustav esimene vaatus ees 14. mail.

FC Nõmme Unitedi vastane U16 vanuseklassi poolfinaalides on Vilniuse BFA (Balti jalgpalliakadeemia, Leedu). Eesti meeskonna hea hoog sai alguse juba alagrupifaasis: oma grupis koguti 10 punkti ja teeniti esikoht, millega kindlustati koht veerandfinaalides. Kuigi esimeses vaatuses tuli Unitedil tunnistada SK Super Nova (Läti) 3:2 paremust, võeti koduväljakul peetud korduskohtumises kindel 5:1 võit ning tagati seeläbi koht poolfinaalis.

Tugev Leedu meeskond sai alagrupifaasis kirja vaid ühe kaotuse ja teenis teise koha, mille tulemusena mindi veerandfinaalides vastamisi samuti Leedus tegutseva meeskonna VFA Geležinis vilkasega. Kahe mängu koondtulemus jäi BFA kasuks 3:1.

BFA ja Nõmme Unitedi vaheliste poolfinaalmängude esimene vastasseis peetakse Leedus teisipäeval, 14. mail kell 12.00. Mängule saab otsepildis kaasa elada Leedu jalgpalliliidu videoplatvormi vahendusel. U16 vanuseklassi finalist selgub 1. juunil kell 12 Tallinnas toimuvas korduskohtumises.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis olid alagrupifaasis vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules olid Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osales kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda. Mõlema vanuseklassi peale tagas alagrupifaasist koha veerandfinaalides kolm Eesti võistkonda, kellest pääses poolfinaalidesse Nõmme United. U15 vanuseklassis mängisid veerandfinaalides Tallinna FC Flora ja Viimsi MRJK Punane.

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.

FC Nõmme Unitedi U16 meeskond tegi aprillikuus noorte Balti liigas ajalugu, pääsedes esimese Eesti võistkonnana poolfinaali. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee