07

05.2023

19:16

Nõmme United kindlustas Esiliigas liidripositsiooni

Möödunud nädalavahetusel peeti Esiliigas 11. vooru kohtumisi, kus võidu teenisid Paide Linnameeskond U21, Tallinna FC Flora U21, FC Elva, FC Nõmme United ja JK Tabasalu.

Laupäeval, 6. mail peeti neli kohtumist. Vooru esimeses mängus alistas koduväljakul mänginud Paide Linnameeskond U21 tulemusega 2:0 Tallinna JK Legioni. Paide viis 39. minutil juhtima Simon Usari tabamus, mis jäi ka avapoolaja ainsaks väravaks. Teise poolaja lõpuminutitel lõi Matrix Einer Paide eest veel ühe värava ja nii teeniti kodus 2:0 võit. Paide tõusis tabelis üheksandale kohale, Legion langes koha võrra ja asub nüüd kaheksandal tabelireal.

Tallinna FC Flora U21 alistas võõrsil tulemusega 2:1 FC Tallinna. Esimesel poolajal otsis kumbki võistkond oma võimalust ja sihini jõuti alles poolaja lõpuminutitel – 41. minutil viis Danil Kuraksin Flora juhtima ja juba minut hiljem viigistas FC Tallinn Albert Taari tabamusest. Flora aga viigiga leppida ei tahtnud ning võiduvärava lõi kohtumise 67. minutil Gregor Rõivassepp. Võit tõstis Flora tabelis neljandale kohale, FC Tallinn langes kuuendaks.

Kodusel Elva Nike Arenal näitas FC Elva 3:0 paremust Ida-Virumaa FC Alliance’i vastu. Kohtumise avapoolajal väravaid ei löödud. Ka teisel poolajal otsisid mõlemad võistkonnad oma võimalusi ja väravateni jõuti alles poolaja lõpus. Elva eest avas skoori 78. minutil eduka penalti realiseerimisega Jasper Reilson. Teise tabamuse lisas 84. minutil Elvale Tarvo Timm ning kolmas värav sündis kolmandal lisaminutil, kui sihini jõudis Andre Paju. Elva tõusis tabelis seitsmendaks, Alliance langes kümnendaks.

Liigavooru põnevuskohtumises olid Sportland Arenal toimunud mängus vastamisi tabeliliidrid FC Nõmme United ja Viimsi JK, kus võidu teenis tulemusega 2:1 Nõmme United. Skoori avas 21. minutil Nõmme United, kui Tristan Vendelin palli vastaste võrku saatis. See jäi ka avapoolaja ainsaks tabamuseks. Teisel poolajal viigistas Viimsi 64. minutil Oskar Mägi väravast. Võiduvärava lõi Nõmme Unitedi eest 78. minutil Markus Riisenberg. Liigatabeli tipus muutusi ei toimunud – Nõmme United jätkab liidrina, seejuures edestatakse lähimat jälitajat nüüdsest seitsme punktiga. Viimsi on 19 punktiga teine.

Pühapäeval, 7. mail peetud vooru viimases kohtumises alistas Tabasalu Arenal toimunud kohtumises JK Tabasalu tulemusega 2:0 Tallinna FCI Levadia U21. Avapoolaja ainsa väravaga viis Joosep Põder Tabasalu 32. minutil juhtima, teisel poolajal lisas Jaagup Luts 59. minutil Tabasalule veel ühe tabamuse. Tabasalu tõusis tabelis viiendaks, Levadia langes neljandaks.

Uuel nädalal peetakse esmalt tagantjärele kahe vooru kohtumisi. Viienda vooru kohtumises lähevad vastamisi Ida-Virumaa FC Alliance ja FC Elva. Kohtumine peetakse kolmapäeval, 10. mail algusega kell 19.00 Kiviõli Arenal. Teise vooru mängus kohtuvad Viimsi JK ja Tallinna FC Flora U21. Kohtumise avavile kõlab neljapäeval, 11. mail kell 19.00 Viimsi staadionil.

Esiliiga 12. voor algab laupäeval, 13. mail.

Esiliiga 12. vooru kohtumised:

13. mai kell 15.00: Tallinna JK Legion – FC Elva, Sportland Arena (otsepilt Jalgpall.ee)

14. mai kell 12.30: FC Nõmme United – FC Tallinn, Sportland Arena (otsepilt Soccernet TV)

14. mai kell 12.30: Ida-Virumaa FC Alliance – Paide Linnameeskond U21, Kiviõli Arena (otsepilt Jalgpall.ee)

15. mai kell 19.00: JK Tabasalu – Tallinna FC Flora U21, Tabasalu Arena (otsepilt Jalgpall.ee)

15. mai kell 19.00: Viimsi JK – Tallinna FCI Levadia U21, Viimsi staadion (otsepilt Jalgpall.ee)