01

06.2024

14:35

Nõmme Unitedi ajalooline hooaeg noorte Balti liigas lõppes poolfinaalis

Noorte Balti liigas esimese Eesti meeskonnana poolfinaali jõudnud FC Nõmme Unitedi jaoks sai täna teekond liigas läbi: kodumurul lepiti vastasega viiki, ent kahe mängu kokkuvõttes tuli tunnistada Vilniuse BFA paremust.

Kui 14. mail toimunud poolfinaali esimeses vaatuses lõid kaks meeskonda kokku lausa 7 väravat, siis tänase poolfinaali teise vaatuse puhul jäid nii BFA kui Nõmme United resultatiivsusega hätta. Kuivõrd 90 minuti täitudes ei olnud kumbki väravavõrk veel sahisenud, leppisid meeskonnad 0:0 viiki.

Finaali otse pääsemiseks vajas aga United tänasest mängust vähemalt neljaväravalist võitu, penaltiseeriaks oleks piisav olnud ka kolmeväravaline võit. Kuna kahe mängu koondtulemus jäi Leedu meeskonna kasuks 5:2, on nemad U16 vanuseklassis finalistid ning Unitedi ajalooline Balti liiga hooaeg sai sellega läbi.

Aprillikuus tegi Nõmme United ajalugu, tagades esimese ja seni ainsa Eesti meeskonnana pääse poolfinaalidesse. Alagrupifaasist pääsesid U15 vanuseklassis edasi ka Tallinna FC Flora ja Viimsi MRJK Punane, kelle teekond Balti liigas sai läbi veerandfinaalides.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis olid alagrupifaasis vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules olid Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osales kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.