31

05.2024

15:40

Nõmme Unitedi noored jahivad koduväljakul pääset Balti liiga finaali

FC Nõmme Unitedi U16 vanuseklassi noormehi ootab laupäeval, 1. juunil ees ülimalt kaalukas kohtumine, kus on mängus pääse noorte Balti liiga finaali.

Männikul toimuv mäng on Nõmme Unitedi ja Vilniuse BFA noormeeste vahelise poolfinaalseeria teine vaatus. Meeskondade vaheline esimene kohtumine peeti 14. mail, kui Nõmme United lõi küll kaks väravat, aga pidi siiski tunnistama vastase 5:2 paremust. See tähendab, et finaalpääsme lunastamiseks vajab Eesti meeskond homses mängus neljaväravalist ja penaltiseeriaks kolmeväravalist võitu.

Männiku staadionil kõlab otsustava mängu avavile kell 12.00 ning sellele saab otsepildis kaasa elada FC Nõmme Unitedi YouTube'i kanali vahendusel.

FC Nõmme Unitedil on Balti liigas käsil ajalooline hooaeg: aprillikuus tagati esimese ja seni ainsa Eesti meeskonnana pääse poolfinaalidesse. Alagrupifaasist pääsesid U15 vanuseklassis edasi ka Tallinna FC Flora ja Viimsi MRJK Punane, kelle teekond Balti liigas sai läbi veerandfinaalides.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis olid alagrupifaasis vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules olid Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osales kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis olid 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtusid meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsesid veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Mängude kalendri ja tulemustega saab tutvuda liiga veebilehel baltic-league.com.