02.2024

14:55

Noorte Balti liigas võtsid üksteiselt mõõtu Eesti meeskonnad

Möödunud nädalavahetusel sai avapaugu kolmas noorte Balti liiga hooaeg, mille avavoor viis omavahel vastamisi Eesti klubide noortevõistkonnad. Esimesed punktid teenisid FA Tartu Kalev, FC Nõmme United, Viimsi MRJK Punane ja JK Narva Trans.

U15 vanuseklassis alustas Balti liiga hooaega edukalt FA Tartu Kalev, kes sai kohtumises Tallinna FC Floraga kirja 3:2 võidu. Kalev asus mängu juhtima 4. minutil, kui täpne oli Henri Türkson, ent Ronald Sammul lõi ligi veerand tundi hiljem Flora kasuks värava ning taastas viigiseisu. Teisel poolajal viis Tevan Thor Eensalu Flora karistuslöögijärgses olukorras juhtima. Seejärel pööras Kalev mängu siiski enda kasuks: 61. minutil realiseeris penalti Stiv Starovoitov ning 3:2 lõppseisu vormistas 69. minutil Roven Juhanson.

Ülekaaluka võidu teenis U16 vanuseklassis FC Nõmme United, kes alistas seisuga 5:1 Raasiku FC Jokeri ja Rae SK ühendmeeskonna. Väravatearve avas Nõmme United seejuures alles avapoolaja lõpus, kui 33. minutil viis meeskonna juhtima Sten Ove Mihelson ning viis minutit hiljem duubeldas eduseisu Nikita Kalmõkov. Kolmeväravalise eduni jõudis meeskond Tristan Zahovaiko jalast 49. minutil ning neljanda värava lõi Joonas Poolak. Ühendmeeskonna auvärava eest kandis 88. minutil hoolt Uku Mathias Karbe, ent viimane sõna jäi siiski võitjameeskonnale, sest kolmandal üleminutil realiseeris penalti Bruno Õunapuu.

Vooru suurima võidu teenis Viimsi MRJK Punane, kes võitis Harju JK Laagri eakaaslaseid U15 vanuseklassis koguni 6:1. Mängu asus seejuures esmalt juhtima Harju JK Laagri, kui 22. minutil sai jala valgeks Uku Korjus ning Viimsi poolelt viis vaheajaks seisu 1:1 viiki Markus Kaalma. Teisel poolajal läks Viimsi oma teed: kübaratriki vormistas Aston Visse ning jala said valgeks ka Paul Jakob Strus ja Rannar Küttis.

U16 vanuseklassis avas hooaja võidukalt JK Narva Trans, kes oli 1:0 üle FA Tartu Kalevist. Mängu ainsa ja lõppseisu otsustanud värava lõi 19. minutil Danil Geveller.

Balti riikide parimad võistkonnad selguvad nii U16 kui U15 vanuseklassis. Mõlemas vanuseklassis on vastamisi riikide parimad noormängijad: võistlustules on Eesti, Läti ja Leedu möödunud hooajal kodustel meistrivõistlustel esimesed neli kohta saavutanud võistkonnad. Seega osaleb kummaski vanuseklassis kokku 12 meeskonda.

Nii U15 kui U16 vanuseklassis on 12 meeskonda jagatud kahte alagruppi ning alagrupifaasis kohtuvad meeskonnad omavahel ühe korra. Alagrupikohtumiste järel pääsevad veerandfinaalidesse kummagi grupi neli parimat meeskonda.

Noorte Balti liiga jätkub saabuval nädalavahetusel, kui kohtumisi peetakse 17. ja 18. veebruaril. Mängude kalendri ja kõikide tulemustega saab tutvuda liiga ametlikul veebilehel.