05.2024

12:45

Noorte rahvaliiga hooaeg algab uue võistlussüsteemiga

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) juhatus kinnitas algavaks hooajaks noorte rahvaliiga juhendi, millesse kanti mitmeid muudatusi.

Suurima muudatusena selgub noorte rahvaliiga võitja liigasüsteemis ehk võistkonnad mängivad kodus-võõrsil printsiibil. Võistkondlik paremusjärjestus selgub saavutatud punktide üldsumma järgi. Varasemalt peeti võistlustel alagrupiturniir, millele järgnes karikasüsteemis finaalturniir.

Noorte jalgpalli rahvaliiga on mõeldud nii klubide kui koolide võistkondadele, samuti mistahes sõpruskondadele, kellel on soov ja võimalus võistlustel osaleda. Võistlustest võivad osa võtta mängijad, kes on sündinud aastatel 2009–2012. Tulevast hooajast on võistkonda lubatud üles anda ka 2024. aastal noorte võistlustel ja Eliitliigades üles antud mängijaid. Ühte võistkonda lubatakse üles anda nii poisse kui ka tütarlapsi.

Uue muudatusena jõustub pikem mänguaeg. Seni on noorte rahvaliigas olnud mänguaeg 2x35 minutit, kuid tuleval hooajal kestab üks poolaeg 40 minutit.

Võistkondade registreerimine on avatud 24. maini (k.a). Rahvaliiga mängud toimuvad 1. juunist 15. oktoobrini.

Noorte rahvaliiga juhendiga saab lähemalt tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.