29

06.2024

09:35

Järelvaadatav | Tabeliliider Levadia sai Narvas viienda järjestikuse liigavõidu

A. Le Coq Premium liiga 17. vooru kohtumises võitis Tallinna FCI Levadia 2:1 tulemusega JK Narva Transi.

Narva Kreenholmi staadionil toimunud kohtumist läks 19. minutil juhtima külalisvõistkond, kui Mihkel Ainsalu löök võttis rikošeti, millest läks pall väravasse. Tegu oli Ainsalu hooaja seitsmenda tabamusega. 39. minutil suurendas Joao Pedro penaltipunktilt Levadia eduseisu. 11 meetri karistuslöögile eelnes Aleksei Matrossovi viga Mark Oliver Roosnupule Transi karistusalas. Kuigi Matrossov arvas brasiillase löögi suuna ära, siis penalti oli niivõrd täpne, et Transi väravavaht selleni ei ulatunud.

Võõrustajad vähendasid kaotusseisu minimaalseks 56. minutil, kui Taaniel Usta kasutas ära Karl Andre Vallneri eksimuse, lüües Vaja Nemsadze söödust oma hooaja kolmanda värava. Seejärel oli Levadial mitmeid häid võimalusi kaheväravaline eduseis taastada, kuid tallinlased ei saanud palli raami. Felipe Felicio 58. minuti löök läks karistusala vasakust äärest tagumisest postist mööda, 89. minutil lõi samast kohast väravast mööda Ioan Yakovlev. Mängu seitsmendal üleminutil oli Zakaria Beglarishvili lähedal, et teenida Transile kohtumisest viigipunkt, kuid tema karistuslöök tabas posti.

Levadia sai 2:1 tulemusega viienda järjestikuse ning hooaja 15. liigavõidu. Trans pidi vastu võtma teise järjestikuse ning hooaja üheksanda kaotuse. Levadia on kogunud 48 punkti ning hoiab kindlat liidrikohta, Tallinna FC Flora jääb neist lähima jälitajana maha 12 punktiga. Trans on 18 punktiga kuuendal kohal.

Mängu saab järele vaadata siit:

Pildil JK Narva Transi kaitsja Shalva Burjanadze (vasakul) ja Tallinna FCI Levadia poolkaitsja Richie Ephraim Musaba (paremal). Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee