02

03.2016

22:41

Otsustav poolfinaal läks lisaajale, Aleksejevi tabamus viis Cosmose finaali

Triobet saaliliiga poolfinaalseeria SK Augur Enemat – Tallinna FC Cosmos lõppes täna põnevuskohtumisega Kristiine Spordihallis, mille Cosmos lisaajal 3:2 enda kasuks suutis kallutada.

Esimesel poolajal tabasid küll mõlemad meeskonnad väravaraame, kuid poolajasireeniks oli seis jätkuvalt väravateta viigis.

27. minutil lõi Cosmose mängija Mihhail Šrubovski terava palli värava suunas ning meeskonna kapten Juri Amosov suutis palli võrku suunata. Kui mängida jäi alla nelja minuti, kasutas Augur minutilist vaheaega, hakkas kasutama lendavat väravavahti ning taktika kandis vilja minut ja 14 sekundit enne normaalaja lõppu, kui Mait Antoni söödu realiseeris väravaks Indrek Rist. Ristil oli võimalus 1,8 sekundit enne normaalaja lõppu lüüa ka 10 meetri penaltit, kuid Mark Boskin suutis tema löögi tõrjuda.

Lisaajal läks Cosmos mängu Antti Arsti omaväravast juhtima, kui Martin Taska 10 meetri penalti viigistas mänguseisu 2:2-le. Mängu otsustav värav sündis 46. minutil, kui koondislane Maksim Aleksejev realiseeris kümne meetri penalti. Auguril oli lendava väravavahiga mängides taas mitmeid võimalusi. Mitmel korral päästis meeskonna halvimast Boskin, korra suutis palli joonelt päästa Aleksejev. Siiski suutis Cosmos eduseisust kinni hoida, seeria 2:1 enda kasuks kallutada ning pääses esimesena Triobet saaliliiga finaali.

Cosmos jääb vastast ootama Nõmme BSC Olybet – Narva United FC paarist. Narva oli koduväljakul avakohtumises parem 8:2, seeria teine matš toimub laupäeval kell 19:00 Kiili Spordihoones.

Mängu protokolli saab vaadata SIIT. Kohtumist saab järelvaadata Õhtulehe portaalist.