15

04.2012

15:34

Paide alistas kogenematu Tammeka 2:0

Paide Linnameeskond pani külla sõitnud Tartu Tammeka väravaraamid kolmel korral raksuma, aga sellele vaatamata suudeti võtta 2:0 võit.

Esimese poolaja lõpus tsenderdati pall vasakult äärelt karistusalasse, kus mõningase segaduse järel Stanislav Goldberg selle jalaga väravasse lõi. Teisel poolajal erksamat mängu näidanud Paide duubeldas oma eduseisu, kui Andre Mägi karistusalasse spurtis ja mänguvahendi taganurka saatis.

Paide loots Meelis Rooba ei jäänud esimesel poolajal rahule liigrabeda mänguga, kuid teise poolaja pilt pakkus juhendajale juba märksa enam rahulolu.

“Esimesel poolajal mängisime vastutuult, sellest sai Tammeka väikese initsiatiivi. Üldiselt rabistasime liialt palju palliga ja ei löönud oma võimalusi ära,” ütles Rooba. “Kui võimalused tulema hakkasid, tulid ka väravad. Ründes suutsime aktiivselt mängida. Kui meil on sats korralikult koos nagu täna, siis tuleb järgmisel nädalal korralik lahing Levadiaga.”

Tammeka peatreener Kristjan Tiirik pani laupäevase allajäämise väheste kogemuste süüks. “Kogemuste arvele läheb see kaotus,” ohkas Tiirik. “Meil on päris palju noori mängijaid, kes teevad esimesi samme Meistriliigas. Esines palju tehnilist praaki, ei suudetud palli hoida ja positsioonirünnakut eriti mängida, ka kaitses eksiti. Muidu oli suhteliselt võrdne mäng.”

Laupäevane mänguõhtu algas ülikoolilinlastele positiivselt – Mikk Laas tekitas mitmel korral teravust, mis päädisid ka löögile saamistega, kuid linnameeskonna puurilukk Aiko Orgla oli oma ülesannete kõrgusel.

Vaatamata sellele, et Tartu alustas mängu teravamalt, oli mängupilt üsnagi võrdne. Tükk aega käis keskväljal võitlus ning liialt agaralt palli noolinud tartlased nägid vähem kui kolme minuti jooksul kolme kollast kaarti.

Paide üks esimestest võimalustest lõppes sellega, et pall oli läbi Ervin Kõlli väravasse maandunud, kuid siiski see ei lugenud suluseisu tõttu. Esimese poolaja lõpus saadeti Paide rünnakul vasakult äärelt teele sööt, mis lendas kasti ning pärast lühikest mängijate vahel pendeldamist läbi Goldbergi väravasse löödi. Enne poolaja lõppu oli veel üks ärev moment, kui Timo Lombi heast söödust Tiit Tikenberg palli posti saatis.

Teise poolaja algus möödus üsna sündmustevaeselt, kuniks 59. minutil Andre Mägi omad 2:0 juhtima viis. Paremalt äärelt tõustes spurtis paidelane kasti ning kuigi kaitsja oli läheduses, saatis Mägi oskuslikult palli tahanurka.

Ka Tartu tekitas mõnes olukorras ärevust, lisaks käis pall ka Paide väravas ära, kuid värav tühistati suluseisu tõttu. Lauri Varendi lajatas väljaspool karistusala palli värava suunas teele, mis võõrustajate kahjuks lendas aga posti ning sealt ohtlikult värava ette, kust Tammeka kaitsja palli minema lõi.

78. minutil jäid külalised vähemusse, kuna nende väravavaht, Michael Kaltenhauser, teenis punase kaardi, väljaspool trahvikasti kätega palli mängimise eest. Sisse toodi varuväravavaht Andrus Lukjanov Uku Lillevälja asemele.

Paide hakkas arvulist ülekaalu vaikselt ära kasutama, kuna Kõll saatis juba kolmandat korda kodumeeskonna poolelt palli posti ning Tikenberg mängis palli Lukjanovist mööda, kuid napilt ka tagumisest postist.

“Me ise ei löönud oma momenti ära ja Paide karistas selle kontrarünnakuga ära. Kaltenhauseri punane kaart pani lõpliku matsu, kümnekesi oli raske mängida ja me ei suutnud mängu pööret tuua. Ei saa nii uisapäisa ringi joosta ja valesid otsuseid teha,” lausus Tammeka poolkaitsja Janno Saks.

“Meil oli alguses hea võimalus juhtima minna, aga see ei õnnestunud,” sekundeeris Tiirik. “Paide sai tasapisi oma mängu käima ja läks ka juhtima. Lasta Paidel esimesel rünnakul värav lüüa, näitab meie kaitseliini kogenematust. Teisel poolajal tõin kohe Ivanovi sisse, et natukene ründesse teravust juurde tuua. Tuleb kiiresti sellest kaotusest üle saada ja keskenduda järgmisele mängule.”

Paidel on nüüd seitsmes mängust seitse punkti, mis asetab nad võrdsete silmade juures Tallinna Kalevi selja taha kuuendaks. Viljandi kaotab ühe ja Tammeka kolme punktiga. Järgmisel laupäeval sõidab Paide külla Levadiale, Tammeka võõrustab Kaljut.

14. aprillil kell 17:00 Paide kunstmuruväljak (Staadioni 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - TARTU JK TAMMEKA  2:0 (1:0)
Väravad: 36. Stanislav Goldberg, 60. Andre Mägi
Hoiatused: 18. Mikk Laas, 19. Heiko Tamm, 20. Alexander Frank Nimo
Eemaldamine: 79. Michael Patrick Kaltenhauser

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 4-Nõmme, 2-Allas, 5-Lomp, 25-Reinsoo, 8-Kõll, 22-Eteria (46. 26-Voolaid), 10-Tikenberg, 16-Goldberg (69. 17-Varendi), 7-Kald (79. 14-Rõivassepp).
Varus: 1-Kaalma, 14-Rõivassepp, 26-Voolaid, 3-Tubarik, 17-Varendi, 9-Ellram, 11-Stepanjan.

JK Tammeka: 27-Kaltenhauser, 12-Naggel, 8-Lilleväli (80. 33-Lukjanov), 23-S. Valtna, 90-C. Anderson, 3-Tutk, 21-Saks, 32-Tamm, 17-Laas (46. 14-Ivanov), 6-Nimo, 20-Tšernjavski (67. 22-Lorenz).
Varus: 33-Lukjanov, 14-Ivanov, 22-Lorenz, 5-Meisalu, 7-Tenno, 77-Hurt.

Mänguolud: +4, tuuline vihmane ilm; kunstmuru heas seisukorras.