05

11.2011

15:53

Paide alistas viimases mängus Nõmme Kalju

Paide Linnameeskond lõhkas hooaja lõpetuseks võimsa üllatuspommi, kui alistas Hiiu staadionil kaotusseisust 2:1 Nõmme Kalju.

Aasta lõpus võimsasse hoogu sattunud Paide mängis kaotusseisus alates 48. minutist, kui paremalt tulnud tsenderduse kõmmutas ühe puutega väravasse Juri Jevdokimov.

Kui Kalju tegutses terve mängu loiult ja ootas lõpuvilet, et pikale hooajale punkt panna, siis Paide märksa isukamalt ja sai viimase kaheksa minuti jooksul tasuks kaks väravat. Esmalt realiseeris 83. minutil vasakult tulnud tsenderduse järgse sagina Rauno Kald ja 91. minutil tegi Kert Kütiga silmitsi sattunud Tiit Tikenberg 2:1.

“Me olime täna väljakul väga head ja motiveeritud. Oli näha, et me tahame väga võita, samas kui Kalju võttis mängu selgelt vabamalt,” analüüsis mängu järel Paide loots Meelis Rooba. “Esimese poolajal üritas Kalju mängu üle ohje haarata, kuid lõpuni see neil ei õnnestunud. Hoolimata kaotusseisu jäämisest võitlesime võidu välja. Olen tulemusega väga rahul"

Paide kasvatas sellega oma punktisaagi 45-le, mis märgib klubi senist vaieldamatut rekordit ja on kaks punkti enam kui kahe senise hooaja peale kokku. Kalju oli selgelt loium ja peatreener Igor Prins ei olnud oma meestega sugugi rahul.

"Mängijad olid täna väljakul kehvad. Ilmselt olid neil juba hooaja lõpetamise ja hõbemedali tähistamise mõtted peas,” rääkis Prins. “Üks meeskond mängis väljakul väga hästi ning nad on teinud suurepärase hooaja."

Kalju sai kokkuvõttes 79 punkti ja teise koha, millega jäi meistriks tulnud Florast seitsme silma kaugusele. Paide tuli 45 punktiga kuuendaks.

5. novembril kell 14:00 Hiiu kunstmurustaadion (Pidu tn 11, Tallinn)
NÕMME JK KALJU - PAIDE LINNAMEESKOND  1:2 (0:0)
Väravad
: 48. Juri Jevdokimov - 82. Rauno Kald, 90.+1. Tiit Tikenberg
Hoiatus: 37. Kristen Viikmäe

JK Kalju: 69-Kütt, 5-Bärengrub, 14-Kallaste, 4-Gutierrez, 3-Koogas, 75-Wakui, 10-Konsa (89. 18-Terehhov), 23-Rodrigues, 15-Jevdokimov, 11-Viikmäe (80. 8-Rantanen), 99-Neemelo.
Varus: 1-Savitski, 12-Tšegodajev, 28-Bianchi, 18-Terehhov, 25-Vnukov, 19-Kouadio, 8-Rantanen.

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 26-Nõmme, 18-Allas, 23-Lomp, 3-Tubarik, 8-Kõll, 2-Holst, 10-Tikenberg, 7-Kald (89. 24-Rannamaa), 9-Ellram (48. 20-Stepanjan; 76. 16-Ustaal).
Varus: 21-Uusküla, 20-Stepanjan, 4-Kööp, 24-Rannamaa, 12-Kõrtsmik, 16-Ustaal, 6-Puhke.

Mänguolud: +7, pilvealune päike; kunstmuru heas seisukorras.