12

08.2022

09:48

Paide eurohooaeg lõppes Belgia suurklubi käe läbi

Neljapäeval, 11. augustil mängis Paide Linnameeskond Brüsseli Anderlechtiga UEFA Konverentsiliiga kolmanda eelringi korduskohtumise, mis lõppes belglaste 3:0 võiduga.

Brüsselis Lotto Parkil toimunud kohtumine algas Paide jaoks positiivselt ning esimesel poolajal omati nii korralikke kui ka poolvõimalusi mänguskoori avamiseks. Poolajapausile mindi aga sellele vaatamata 0:0 seisul, mis jättis lootused õhku ka teiseks kolmveerandtunniks.

Paide suutis aga Anderlechtiga sammu pidada vaid teise poolaja esimesed 15 minutit, kui Anderlechti edurivi vahetused muutsid mängutempot ja hakkasid Paidele järjest rohkem probleeme tekitama. 58. minutil sekkunud Lior Refaelov ja Fabio Silva kombineerisid 62. minutil Paide väljakupoolel omavahel ning noor Portugali ründaja realiseeris külma närviga Mihkel Aksalu jalgevahelt palli ning viis Belgia klubi juhtima.

71. ja 75. minutil lõi kaks väravat ka Michael Murillo, mis lõpetas Paide tagasituleku plaanid. Kahe mängu kokkuvõttes võitis Anderlecht Paidet 5:0 ning edeneb Konverentsiliiga play-offi, kus minnakse vastamisi Berni Young Boysiga (Šveits). Paide jaoks on sellega tänavune ajalooline eurohooaeg lõppenud.