20

08.2012

16:39

Paide hammas Kalju peale seekord veel ei hakanud

Paide Linnameeskond kohtus laupäeval Meistriliiga 24. voorus liidri Nõmme Kaljuga ning pidi koduväljakul vastu võtma 0:2 kaotuse.

Väravateta avapoolaja järel avas Kalju skoori kohe teise poolaja teisel minutil. Yankuba Ceesay tabamuse järel oli Kalju poolelt täpne veel Jüri Jevdokimov.

Kohtumise esimene poolaeg oli üsna tasavägine ja samas ka võimalustevaene. Kolme punkti järele Paidesse tulnud Kalju ridades sai esimesel veerandtunnil healt positsioonist löögile Jevdokimov, kuid pall vuhises väravast mööda. Samas pidi oma oskusi näitama ka tallinlaste puurivaht Vitali Teleš, kes tõrjus Karel Voolaidi karistuslöögi.

Linnameeskonna parima võimalusena sai poolaja keskel löögile heas vormis olev Lauri Varendi, kuid temagi sihik oli napilt paigast ära. Kalju poolel olid võimalused veel Wakuil ja uuesti Jevdokimovil, kuid poolajavile kõlades oli viigitulemus igati õigustatud.

Teise poolaja alguses kordus sama stsenaarium, mis Paide eelmises mängus Kaljuga – toona löödi tõsi küll avavärav esimese poolaja alguses. Mäng ei olnud jõudnud õieti alatagi, kui Aiko Orgla pidi nahkkera puurist välja korjama – Kalju nurgalöögi järel oli palli peaga väravasse suunanud Ceesay.

Vähem kui veerandtund hiljem said Paide võimalused mängu päästa lõplikult otsa, sest Sergei Terehhovi tsenderduse saatis taaskord peaga väravasse Jevdokimov.

Paide otsis veel abi vahetustest, kuid Andrei Veis, Mait Nõmme ja Linnameeskonna eest debüüdi teinud soomlane Ville-Oskari Lehtonen mängupilti erilisi muudatusi ei toonud. Lõpuks said igati toredasti end üleval pidanud Kalju fännid võidulaulu lahti lasta ning mälestuseks viivad nad kolme punkti kõrval pealinna kaasa ka vahvad fotod oma iidolite seltsis. Plusspoolele jäigi laupäevast meeldivalt suur publikuhulk - tänavune rekord 345 pealtvaatajat.

Kalju võitis teenitult, kuid Paide pilgud on suunatud järgmistele mängudele. On ju nüüd tulemas koguni 7! duelli järjest liigatabelis tagapool asuvate meeskondadega. Otsa teeb lahti järgmisel laupäeval külla sõitev FC Viljandi, seejärel mängitakse Tallinnas Kaleviga ja siis koguni kolm nädalavahetust järjest FC Kuressaarega!

18. augustil kell 17:00 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND - NÕMME JK KALJU  0:2 (0:0)
Väravad
: 47. Yankuba Ceesay, 61. Juri Jevdokimov
Hoiatused: 15. Karel Voolaid - 39. Yankuba Ceesay

Paide LM: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 24-U. Rooba (65. 4-Nõmme), 5-Lomp, 27-Vanna (77. 28-Lehtonen), 26-Voolaid, 22-Eteria, 25-Reinsoo, 16-Goldberg, 17-Varendi (64. 29-Veis).
Varus: 10-Tikenberg, 28-Lehtonen, 18-Ustaal, 7-Kald, 29-Veis, 4-Nõmme, 14-Rõivassepp.

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 77-Šišov, 75-Wakui, 8-Ceesay, 7-Puri, 18-Terehhov (70. 9-Quinteri), 16-Melts, 15-Jevdokimov (80. 11-Viikmäe).
Varus: 96-Koppel, 9-Quinteri, 2-Bianchi, 11-Viikmäe, 99-Neemelo, 25-George, 17-Cham.

Mänguolud: +23, vahelduv pilvisus; muruväljak heas seisukorras.