16

01.2023

14:02

Paide ja Trans panid U19 Eliitliiga Meistriliiga eelringile põneva punkti

U19 Eliitliiga meistriliiga eelring sai pühapäeval, 15. jaanuaril ametliku punkti, kui viimases kohtumises läksid vastamisi Paide Linnameeskonna ja JK Narva Transi noored. Sündmusterohkes vastasseisus löödi kokku kümme väravat.

Mängu asus esmalt juhtima Trans, kui 9. minutil oli täpne Nikita Bayteryakov, ent Paidel õnnestus kaks minutit hiljem viigistada ning 30. mänguminutiks oldi 3:1 eduseisus. Enne poolajapausi oli aga täpne ka Trans, kui Egor Korobov tegi kaotusseisu minimaalseks. Ka teisel poolajal oli esimesena täpne Trans, kui Pavel Lantov tõi tabloole 3:3 viigi. Seejärel õnnestus Paidel kahel korral juhtima minna, ent mõlemal juhul vastas Trans viigiväravaga. Eriti dramaatiline oli kohtumise viimane, 5:5 seisu toonud tabamus, milleni jõudis vahetusest sekkunud Transi mängumees Aleksandr Pavlov mängu kolmandal üleminutil.

Juhendi kohaselt tuleb igas U19 Eliitliiga Meistriliiga eelringi kohtumises selgitada võitja, mistõttu ootas meeskondi ees penaltiseeria. 11-meetri löökides oli täpsem Trans, kes kirjutas sellega turniiritabelis oma nimele kolm punkti.

Koha U19 Eliitliiga Meistriliiga põhihooajal tagas eelringis osalenud meeskondade seast kaks võitu teeninud Levadia. Kuna eelringis mängis iga meeskond kaks kohtumist ning edasi pääses meeskond, kes kogus enim punkte, ei olnud omavahelise kohtumise järel Transil ega Paidel võimalik 6 punkti teeninud Levadiast mööduda.

U19 Eliitliiga Meistriliiga eelringi kohtumised:

I voor
4. jaanuar kell 17: Tallinna FCI Levadia – Paide Linnameeskond (9:0), EJL jalgpallihall

II voor
8. jaanuar kell 14: JK Narva Trans – Tallinna FCI Levadia (1:2), EJL jalgpallihall

III voor
15. jaanuar kell 14: Paide Linnameeskond – JK Narva Trans (5:5, pen 1:3), EJL jalgpallihall

U19 Eliitliiga Meistriliiga põhihooajal on võistlustules kaheksa meeskonda, kes võtavad üksteiselt mõõtu kahes alagrupis. A-alagrupis võistlevad FC Nõmme United, JK Tabasalu ja JK Tallinna Kalev, kellega liitub eelringi võitja Tallinna FCI Levadia. B-alagruppi kuuluvad Tallinna FC Flora, Tartu JK Tammeka, Tallinna JK Legion ja Viljandi JK Tulevik.

Mõlemas alagrupis kohtuvad meeskonnad omavahel korra, mille järel pääsevad nii A- kui B-alagrupi kaks parimat poolfinaalidesse. 1/2-finaalide võitjad selgitavad U19 Eliitliiga meistri klubijalgpalli pidupäeval toimuvas finaalkohtumises, mis peetakse traditsiooniliselt A. Le Coq Arenal.

U19 Eliitliiga Meistriliiga eelringi ja põhihooaja kalendriga saab lähemalt tutvuda EJLi kodulehel.

Pildil Paide eest kaks väravat löönud Kevin Joshua Kanne. Foto: Liisi Troska/Jalgpall.ee