12

07.2023

23:33

Paide jättis Fääri saartel saatuse lahtiseks

Paide Linnameeskond alustas Konverentsliiga esimese eelringi avakohtumist Fääri saarte meeskonna B36 Tórshavni vastu 0:0 viigiga. Korduskohtumine mängitakse neljapäeval, 20. juulil.

Avapoolaeg Gundadaluri staadionil kulges mõlema meeskonna poolt kompivalt ning olukordi otsides, ent siiski jäid omad võimalused kasutamata ning i-le täpid panemata. Kodumeeskonna parimad võimalused avanesid poolaja keskpaigas: ühe B36 rünnaku lõpuks tabas löök Paide värava küljevõrku. Veerand tundi enne poolaja lõppu pääses B36 Tórshavn uuesti rünnakule – Hannes Agnarsson lõi 10 meetrilt, ent Ebrima Jarju säras reaktsioonitõrjega. Seejärel kombineerisid hästi Dehninio Muringen, Sergei Mošnikov ja Mechini Gomis, aga vastane lõikas otsustava söödu vahelt. Poolajapausile mindi 0:0 viigiseisult.

Teisel poolajal surus võõrustav meeskond Paide kaitsesse, luues mitmeid ohtlikke olukordi. Neist lubavaima päästis Abdul Razak Yuzif, kes klaaris palli väravajoonelt. Torshavni kontrollis teist poolaega ning pani küll Paide mängijad mitmel korral proovile, ent kaitse püsis. Tasuks väravateta viik, seejuures on Paidel järgmises mängus kasutada koduväljaku eelis.

Korduskohtumine mängitakse neljapäeval, 20. juulil kell 18.30 Tallinnas, Kadrioru staadionil. Piletid mängule on müügil Piletitaskus.