01

08.2024

23:37

Paide kordas klubi ajalugu ning pääses suure võiduga Konverentsiliiga kolmandasse eelringi

Paide Linnameeskond alistas Pärnu Rannastaadionil peetud UEFA Konverentsiliiga teise eelringi korduskohtumises tulemusega 4:0 Islandi klubi Gardabaeri Stjarnani ning pääses 5:2 koondtulemusega järgmisesse eelringi.

Kohtumise esimesed minutid kulgesid võrdselt, kuid ohtlikud võimalused tekkisid esialgu Stjarnanile.  Örvar Eggertsson mängis 16. minutil Joseph Salistest kavalalt mööda, kuid tema madal kauglöök läks napilt väravast mööda. 23. minutil sai ohtlikult löögile Helgi Frodi Ingason, kuid islandlane keerutas palli Paide karistusalast napilt väravast mööda.

Mängu aina rohkem sisse saanud Paide läks kohtumist juhtima 29. minutil, kui Daniel Luts tekitas paremal äärel rohkelt teravust ning murdis palliga karistusalasse. Tema esimesele söödule värava ette sai Stjarnani kaitsja jala vahele, kuid teine sööt leidis markeerimata Henrik Ojamaa, kes lükkas paarilt meetrilt palli väravasse. Kaotusseisu jäänud Stjarnan oli Paide väravale taas ohtlik 36. minutil, kui Thorarinn Valdimarsson lõi 15 meetrilt tugeva löögi Paide värava suunas, kuid Ebrima Jarju vastas korralikku tõrjega. See jäi avapoolaja viimaseks ohtlikuks momendiks, mis lõppes Paide 1:0 võiduga.

Teine kolmveerandtund sai Paide jaoks ideaalse alguse, kui juba 32. sekundil oli Paide kahe väravaga ees. Abdoulie Ceesay lõikas vahelt Valdimarssoni nõrgaks jäänud tagasisöödu väravavaht Mathias Rosenörnile, kuid löögi sooritamiseks oli Ceesayl nurka liiga terav. Ta leidis sööduga Saarma, kes lõi palli esiposti kõrvale ülemisse ristnurka. Teise poolaja alguseks oli Paide kahe mängu kokkuvõttes ühe väravaga peal. 57. minutil tegid Stjarnani kaitsjad taas söödueksimuse, mille seekord karistas Ceesay ise ära. Keskkaitsja sööt väravavahile ebaõnnestus, mistõttu röövis Paide ründaja palli ning saatis selle külma närviga alumisse nurka.

Stjarnan oli vaatamata kaotusseisule jätkuvalt Paide väravale ohtlik, kui vahetusest sekkunud Adolf Dadi Birgisson pääses suunama Valdimarssoni sügavat tsenderdust, kuid tema pealöök läks veidi raamist mööda. Stjarnan sai 75. minutil enda kohtumise parima võimaluse, kui taas tähelepanu keskmes olnud Birgisson pääses kombinatsiooni tulemusena silmitsi Jarjuga, kuid Paide väravavaht päästis Eesti meeskonna suurepärase tõrjega. Järgnenud nurgalöögis blokeerisid Paide mehed Daniel Laxdali löögiürituse. Paide vormistas kohtumise lõppseisu 84. minutil, kui Michael Lilander keerutas umbes 20 meetrilt karistuslöögi üle müüri Stjarnani väravasse. Paar minutit hiljem olid esimesed lubavad olukorrad ka Stjarnani värava all, mille tulemusena sahistas Robi Saarma külaliste küljevõrku.

Paide pääses 4:0 võidu ja 5:2 koondtulemusega klubi ajaloos teist korda eurosarjas kolmandasse eelringi, korrates kahe aasta tagust saavutust. Paide kohtub Konverentsiliiga kolmandas eelringis Rootsi klubi BK Häckeniga, kellega toimub avakohtumine Göteborgis järgmisel neljapäeval, 8. augustil. Lisaks Paidele jõudis kolmandasse eelringi ka Tallinna FC Flora, kes mängib kolmandas eelringis Islandi valitseva meistri Reykjaviki Vikinguriga. Selle paari avakohtumine Islandil toimub samuti järgmisel neljapäeval, 8. augustil.

Paide Linnameeskonna peatreener Ivan Stokovic: „Olen uhke oma mängijate ja personali üle. Me valmistusime mänguks väga hästi. Leidsime vastase nõrkused pärast avakohtumist. See oli täiesti teine mäng võrreldes kohtumisega Islandil. Ma usun, et väärisime täna edasipääsu ja mängisime fantastilise kohtumise.”

Paide Linnameeskonna poolkaitsja Patrik Kristal: „Meile öeldi enne mängu koosolekul, et me teeme täna imet ja saame siit edasi. Meie peatreener oli nii kindel, et me suudame seda. Siin on täiesti teine atmosfäär. Seal (Islandil – toim.) olid nemad palju paremad, press oli kõrge, aga siin (Pärnus – toim.) nad ei suutnud meile kuidagi vastu saada.”

Paide Linnameeskond tähistamas Abdoulie Ceesay väravat. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee