11

07.2011

08:31

Paide Linnameeskond alistus kodus 0:5 Nõmme Kaljule

Paide Linnameeskond hävis Meistriliiga 19. voorus kodus Nõmme Kaljule, kes tänu Paidest pärit Tarmo Neemelo kübaratrikile võttis 5:0 võidu.

Neljapäeval UEFA Euroopa Liigas Espoo Honka vastu välja langenud Kalju sai esimest väravat oodata 26 minutit, kui väravaesises saginas sai omavärava kirja Paide kogenud kaitsja Teet Allas. Põhimehed Eerik Reinsoo, Janekt Kalda ja Ats Sillaste Norrasse kaotanud Paide suutis kaotusseisule vaatamata mängus püsida ning seis püsis mõnda aega.

Ka Linnameeskonnal oli mitu head väravamomenti, kuid realiseerimise ebatäpsuse ning vastaste kaitseliini hea töö tõttu jäi skoor avamata.

Neemelo etendus algas 56. minutil, kui ta mängis esmakordselt üle Martin Kaalma ja tegi seisuks 2:0. 3:0 sündis kaks minutit hiljem ja 4:0 77. minutil. 79. minutil pani mängule punkti Kristen Viikmäe.

Kalju treeneri Getulio Aurelio sõnul kartis meeskond pühapäevasest kohtumisest raskemat. “Paide on kodus alati väga tugevalt mänginud, kuid usun et meie heale mängule aitasid kaasa euromängud, mis ühest küljest küll väsitasid meeskonda, kuid aitasid täna hoida kiiret tempot, mis meile ka edu tõi,” ütles Aurelio.

Linnameeskonna peatreeneri Meelis Rooba sõnul olid tema hoolealused mängus sees kuni teise väravani, mille järel laguneti.

“Meil oli omal mitu head võimalust, väga kahju et neid ära ei löönud. Isegi penaltihõngu oli,” lausus Rooba, kelle sõnul avaldas suureskoorilisele kaotusele mõju ka see, et pärast mõne mängija lahkumist on Linnameeskond otsimas alles parimat koosseisu ning koostööd.

Kalju tõusis võiduga Narva Transist mööda ning on 36 punktiga kolmas, Levadiast kahe ja Florast nelja silma kaugusel, kuid lähirivaalidel on vastavalt üks ja kaks matši vähem peetud. Et Tammeka alistas 3:0 Lasnamäe Ajaxi, langes Paide tartlaste järele seitsmendaks.

Järgmisel laupäeval sõidab Paide külla FC Viljandile ning Nõmme Kalju võõrustab Lasnamäe FC Ajaxit. Mõlemad kohtumised algavad kell 19.30.

Meistriliiga XIX vooru mäng. Pühapäev, 10. juuli

10. juulil kell 19.30 Paide linnastaadion (Kooli 1, Paide)
PAIDE LINNAMEESKOND – NÕMME JK KALJU  0:5 (0:1)
Väravad
: 27. ov. Teet Allas, 56., 58., 78. Tarmo Neemelo, 80. Kristen Viikmäe
Hoiatused: -

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 3-Tubarik, 18-Allas, 7-Kald, 12-Lellsaar, 16-Ustaal (70. 6-Puhke) 8-Kõll, 11-Tikenberg, 9-Ellram (59. 17-Varendi), 10-Stepanjan (37. 4-Kööp).
Varus: 21-Uusküla, 22-U. Rooba, 17-Varendi, 6-Puhke, 4-Kööp, 23-Lomp.

JK Kalju: 69-Kütt, 3-Koogas, 5-Bärengrub, 4-Gutierrez, 14-Kallaste, 10-Konsa, 7-Puri, 11-Viikmäe (84. 18-Terehhov), 15-Jevdokimov (79. 23-Kouadio), 99-Neemelo, 75-Wakui (80. 6-Mitsuyama).
Varus: 1-Savitski, 6-Mitsuyama, 25-Vnukov, 26-Kovtunovitš, 22-Kõrtsmik, 18-Terehhov, 23-Kouadio.

Mänguolud: +31, vahelduv pilvisus, muruväljak heas seisukorras.