26

02.2023

14:23

VIDEO│Paide Linnameeskond teenis võimsa lõpplahendusega esimese Superkarika

Kodune klubijalgpall sai täna, 26. veebruaril ametliku avapaugu, kui Sportland Arenal peeti meeste Superkarikafinaal. Paide Linnameeskonnal õnnestus välja tulla kaheväravalisest kaotusseisust, mille tulemusena teeniti klubi ajaloo esimene Superkarikas.

Mäng algas väga tasavägiselt ja kompivalt, pööre saabus aga avapoolaja keskpaigas, mil tablood ilmestas esimene värav. 22. minutil võttis Tallinna FC Flora üles suurepärase rünnaku, mille kulminatsioonina rammis Rauno Alliku palli lati alla. Seejärel sai Florast ka mängu domineerivam pool ning vahetult enne poolajapausi jõuti ka kaheväravalise eduni: Ken Kallaste söödust pääses taaskord löögile Alliku, kes lahendas tekkinud olukorra kindlalt.

Teiseks poolajaks oli Paide end kogunud ning esimene suur samm kaotusseisust välja tulemiseks tehti 59. minutil, kui Kaimar Saagi söödu järel saatis palli võrku Robi Saarma. Viigiseisuni jõuti veidi enam kui veerand tundi hiljem: Paide kasutada oli karistuslöök, mille järel suunas palli värava ette Silver Alex Kelder ning mänguvahend jõudis seejärel Flora kaitsja Erko Jonne Tõugjase rinnapuutest võrku. Kuigi lõpuminutitel näis, et võitja selgitatakse penaltiseerias, otsustasid Paide mehed mängu ära normaalajal: vahetusest sekkunud Mechini Gomis leidis suurepärase sööduga Saarma, kes ei jätnud üks-ühele olukorda võiduväravaks vormistamata. Kohe pärast mängu 3:2 juhtima asumist kõlas ka lõpuvile, mis tähistas Paide võitu.

Paide Linnameeskonna jaoks on tegu klubi ajaloo esimese Superkarikafinaali võiduga: varasemalt on võisteldud ka 2021. aastal, kui minimaalselt jäädi alla just Florale. Paide on ka valitsev Evald Tipneri karikavõistluste võitja.

Premium liiga hooaeg saab avapaugu juba viie päeva pärast, 3. märtsil, mil peetakse avavooru esimene kohtumine: valitsev meister Tallinna FC Flora võõrustab liiga uustulnukat Harju JK Laagrit. Mängude kalendriga saab lähemalt tutvuda Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel.