29

08.2012

08:36

Paide mängis Kalevi Tallinnas selgelt üle

Paide Linnameeskond naasis pärast 0:2 kodukaotust FC Viljandile võitude teele, alistades pealinnas ladusa mängu järel Tallinna Kalevi 3:0.

Peatreener Meelis Rooba vahetas kaotuse järel välja rohkem kui poole algkoosseisust, tõsi küll, mõned vahetused olid sunnitud (Tõnis Vanna oli mängukeelu all, Kalevi hingekirja kuuluv Tengiz Eteria ei saanud kaasa teha ning vanameister Urmas Rooba sai puhkust). Küll aga langesid selleks korraks pingile Martin Ustaal, Rauno Kald ja Timo Lomp.

Nii said oma võimaluse sel hooajal esmakordselt algrivistusse pääsenud Andrei Veis ja Ville-Oskari Lehtonen, mängu alustasid ka Tiit Tikenberg, Sander Rõivassepp, Mait Nõmme ja Andre Mägi.

Mitmeid muudatusi oli ka asetuses – Lauri Varendi oli nihutatud vasakkaitsesse ning Stanislav Goldberg toodud Veise ja Eerik Reinsoo kõrvale keskväljale. Lehtonen alustas paremas ääres ning Rõivassepp vasakul ning Tikenberg tipuründajana.

Kalevi keskstaadionil, kus kodumeeskonna poolehoidjate trummipõrin kõlas bassise kakofooniana, sai Paide esimene võimaluse nii 10. minuti paiku, mil kaitseliinist pika reidi teinud Lauri Varendi karistusala lähistel kukutati, kuid kohtunik Martin Salongi vile vaikis.

Veerandtunnise mängu järel näitas oma oskusi Lehtonen, kelle madal ja terav sööt veeres karistusala keskele. Tikenberg lasi palli läbi, kuid Rõivassepp lennutas selle mõnelt meetrilt värava asemel taevasse.

Kalevi poolel oli aktiivne Rejal Alijev, kellega Varendi oli mitmel korral hädas. 18. minutil üritas Alijev penaltit välja kalastada, kuid Salong ei olnud sellest huvitatud ja vile vaikis õigustatult. Avapoolaja keskel läks Paidel taas üks šanss vett vedama, kui veidi viivitas löögiga Veis ja pall veeres Kalevi jaoks ohutult korneriks.

31. mänguminutil oli ohu märgina läbi pääsemas Gareth Gunther. Mait Nõmme takistas teda vea vääriliselt ja Paide leer ohkas kergendatult, kui kaardina ilmus kohtuniku taskust välja kollane. Kui Soccerneti arvepidamine peab paika, jätab Nõmme järgmise mängu Kuressaarega kollaste kaartide tõttu vahele.

Veajärgsest olukorrast sooritas Martin Kase ohtliku karistuslöögi, ent Aiko Orgla oli ülesannete kõrgusel. Mõnde minutit hiljem tõrjus Orgla ka Alijevi madala pealelöögi.

Paistis juba, et avapoolaeg veereb viigisadamasse, kui 43. minutil tuli Paide tähetund. Varendi kõrge kaarega antud nurgalöök leidis üle kapten Carl Tubariku pea ning skoor oli avatud, 1:0!

Teist poolaega alustas teravamalt Kalev, kohe alguses keerutas karistusala nurga juurest palli veidi väravast mööda Sean Whalen ja 50. minutil tõrjus Orgla taas Alijevi löögi.

Seejärel läks initsiatiiv täielikult Paide kätte ja peagi tuli teine värav. Esmalt oli Eesti Jalgpalli Liidult eriloaga Kalevi esindusmeeskonda mängima pääsenud väravavaht Mart Kaljuste hädas Rõivassepa löögi tõrjumisel, suutes palli pareerida hädavaevu.

Mänguvahendi klaariks lüüa üritanud Kalevi kaitseliin saatis selle otse Varendi jalale, kes keskväljalt hiigelsammudega edasi purjetas. Varendi löök tabas Tikenbergi, kes palli eeskujulikult omaks võttis – järgnes ümberpöörd ja tabamus ristnurka: 2:0!

Kalev ei jätnud veel jonni ning Orgla tegi 58. minutil kaks head tõrjet. Teise seejuures meisterlikult jalgadega. 60. minutil oli õhus kolmaski värav, kui Rõivassepp tsenderdas vasakult ja Tubarik saatis palli peaga mõne meetri pealt täiesti mööda. Kaitseliini suunas tagasi jooksnud kapten sai ise ka luhtunud võimalusest aru ning siunas end naerulsui üsna häälekalt.

60. minutil asendasid korraliku mängu teinud Lehtoneni ja Veist Karel Voolaid ja Rauno Kald, kes tõi paremale äärele veelgi teravust juurde. 75. minutil eksis ebakindel Kaljuste taas väljalöögiga ning Goldberg kõmmutas, kuid tulutult.

Paar minutit hiljem oli kolme võidupunkti saatus lõplikult otsustatud, kui Kalev tegi vasakul äärel vea. Reinsoo karistuslöök oli terav ja täpne ning pall lendas Rõivassepa peast kuulina väravasse – 3:0 ja mäng läbi!

Paide Linnameeskonna peatreener Meelis Rooba nentis pärast 3:0 võitu Tallinna Kalevi üle antud intervjuus, et mängu võtmemomendiks oli Carl Tubariku avavärav esimese poolaja lõpus.

“Kalev proovis esimesel poolajal kontrate peale mängida. Kuna me suutsime värava ära lüüa, siis nad pidid hakkama riske võtma. Eks see esimese poolaja värav oli murdepunkt,” leidis Rooba.

“Võrreldes Viljandi mänguga oli hoopis teine meeskond. Meil käib see kuidagi mõõnadega – ei suuda seda kindlat kvaliteeti hoida. Vahepeal läheb üles ja vahepeal alla. Viljandiga juhtus olema üks kehvemaid mänge hooajal,” võrdles Rooba mängupilti eelmise laupäevaga, mil kaotati kodus 0:2 FC Viljandile.

Kalevile auvärava võimalusi eriti ei avanenudki. Parim šanss oli ehk Risto Kägol, kelle pommlöök lendas Paide meeste riivamisest veidi väravast mööda. Hoopis Linnameeskonnal oli variant neljandakski väravaks, kui 78. minutil Goldbergi asendanud Ustaal pääses väravavahiga 1-1 läbi, kuid Levadiast laenul olev noormees lasi kaitsja järgi ning hilinenud löök lendas otse Kaljuste sülle.

Paide sai turniiritabelisse magusa 3:0 võidu ja kuna kõik jälitajad kaotasid, on vahe 7. kohal oleva FC Viljandiga ühe vähempeetud mängu juures 7 punkti. Nüüd on ootamas ees kolm lahingut jutti FC Kuressaarega, kellega juba laupäeval 1. septembril kohtutakse Paides ja seda Starmani Vutipeo raames.

28. augustil kell 18:30 Kalevi Keskstaadion (Staadioni 8, Tallinn)
JK TALLINNA KALEV - PAIDE LINNAMEESKOND  0:3 (0:1)
Väravad: 43. Carl Tubarik, 55. Tiit Tikenberg, 77. Sander Rõivassepp
Hoiatused: 28. Sean Tremaine Whalen, 76. Edwin Stüf - 31. Mait Nõmme, 63. Andre Mägi, 86. Martin Ustaal

JK Tallinna Kalev: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 4-Nõmme, 17-Varendi, 25-Reinsoo, 16-Goldberg (79. 18-Ustaal), 29-Veis (61. 26-Voolaid), 28-Lehtonen (61. 7-Kald), 14-Rõivassepp, 10-Tikenberg.
Varus: 14-Edwin Stüf, 28-Stepanjan, 32-Sepp, 22-Lilleorg.

Paide Linnameeskond: 12-Orgla, 13-Mägi, 3-Tubarik, 4-Nõmme, 17-Varendi, 25-Reinsoo, 16-Goldberg (78. 18-Ustaal), 29-Veis (60. 7-Kald), 28-Lehtonen (60. 26-Voolaid), 14-Rõivassepp, 10-Tikenberg.
Varus: 1-Uusküla, 18-Ustaal, 7-Kald, 5-Lomp, 26-Voolaid.

Mänguolud: +16, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.