22

07.2022

14:54

Paide naaseb Jerevanist väravateta viigiga

Paide Linnameeskond pidas palavas ning tuulises Jerevanis lahingu Konverentsiliiga teises eelringis, kui Ararat-Armeniaga mõõduvõtult sõidetakse järgmise nädala korduskohtumisele vastu 0:0 seisult.

Mängu alustas paremini Paide, kelle ohtlikuim moment jäi esimesse poolaega. Kuuendal minutil pääses jooskma Deabeas, kelle värava eest läbi mängitud palli ei suutnud Kaimar Saag napilt võrku lükata. Avapoolajal õnnestus Paidel veel paaril korral löögile jõuda, kuid ohtu need vastase väravale ei kujutanud.

Teisel poolajal õnnestus Armeenia hõbedal enda mäng paremini käima saada, kuid soovida jättis kas kas sihik või tegid Paide kaitsjad piisavalt head tööd, et ohud neutraliseerida. Linnameeskonna teise poolaja ohtlikuima olukorra tekitas Andre Frolov, kelle mitmekümnelt meetrilt sooritatud pealelöök napilt värava ristnurgast möödus.

Kokkuvõttes kumbki meeskond vastase väravale erilist ohtu ei kujutanud, kahe peale suudeti raamidesse saata üks löök, mille Mihkel Aksalu mängleva kergusega püüdis.

Mängu üheks suurimaks faktoriks oli tugev tuul, millega mõlemad meeskonnad mängu vältel hädas olid. Allatuult mängides üritati sooritada palju sööte liini taha, kuid valdav enamus neist lendasid tuule abil üle otsajoone. Vastutuult mängides oli eriti keeruline hakkama saada kõrgete pallidega, mis maandusid tihtipeale mitmeid meetreid eemal oodatud kohast.

Väravateta lõppenud kohtumine tähendab, et tuleval neljapäeval, 28. juulil Pärnu Rannastaadionil toimuvaks kordusmänguks on edasipääseja saatus lahtine. Paari võitja edeneb Konverentsiliiga kolmandasse eelringi, kus on vastaseks Belgia tippklubi R.S.C. Anderlecht. Pääsmed mängule on müügil Piletilevis.