26

08.2012

07:40

Paide sai kodupubliku ees Viljandilt valusa kaotuse

Paide Linnameeskond pidi tänavu juba teist korda tunnistama koduväljakul FC Viljandi paremust. Kui kevadel jäädi Viljandile alla 0:1, siis seekord lahkusid külalised teenitult 2:0 võiduga.

Linnameeskonna seitsmemänguline periood, kus Meistriliigas kohtutakse kahel korral Viljandi, Tallinna Kalevi ja 3 korda järjest FC Kuressaarega, sai konarliku alguse. Kuigi avapoolaja esimesel 30 minutil oli mängupilt korralik, ei suudetud pallivaldamisele lisaks teravusi eriti luua.

Parim moment skoor avada tekkis tipuründesse nihutatud Tõnis Vannal 30. minutil, kuid Siim-Sten Palm suutis nurgalöögi järel Vanna pealöögi tõrjuda. Lahtiseks jäänud pallile oleks peaaegu jaole jõudnud Urmas Rooba, kuid värava asemel sai veidi hilinenud ja Palmi tabanud vanameister hoopis kollase kaardi.

Avapoolaja viimasel veerandtunnil ründas teravamalt juba külalismeeskond ning 39. minutil jõudsid nad täpse tsenderduse ja Martin Tšegodajevi pealöögi järel sihile - 0:1.

Peatreener Meelis Rooba tõi teiseks poolajaks kogemusi ja ründejõudu juurde, asendades Martin Ustaali Tiit Tikenbergiga. Ometi oli Paide rünnak täna nüri ning keskvälja tegutsemises puudus sära ja täpsus. Pall lihtsalt ei jõudnud ründajateni ja Viljandi lõhkuv taktika toimis hästi.

Paidel olid siiski TV6 telekaamerate ees omad viigivõimalused – teise poolaja alguses sai Lauri Varendi mõnelt meetrilt peaga löögile, kuid skoori tasakaalustamise asemel tuli peast haarata, sest Palm sattus imekombel löögile ette.

Teine poolaeg oli skoorile vaatamata pigem Viljandi pärusmaa, vastased tabasid nii latti kui kostitasid Aiko Orglat ohtlike pealelöökidega. 83. minutiks sai selgeks, et punktilisa Paide seekord ei saa, sest Palmi pikk pall ette leidis vasakult äärest üles spurtiva Jaan Leimanni, kes nahkkera teistkordselt Orgla seljataha saatis.

Paidel tuleb end kiirelt koguda, sest juba teisipäeval ootab Tallinnas ees tähtis mäng Kaleviga, kes sel nädalavahetusel on mänguvaba. Paide hoiab 25 punktiga kuuendat kohta, Viljandi tõusis seitsmendaks – neil on ühe enampeetud mängu juures 21 silma.