07

08.2024

22:19

Paide sai Konverentsiliiga kolmanda eelringi avakohtumises suure kaotuse

Paide Linnameeskond alustas täna UEFA Konverentsiliiga kolmandat eelringi, kui jäi Göteborgis 1:6 alla Rootsi tippklubile BK Häcken.

Mäng algas Paidele suure ehmatusega, kui Eesti meeskond oli juba kuuendaks minutiks kaheväravalises kaotusseisus. Esimese tabamuse puhul said Häckeni mehed väiksel maa-alal kombineerida, mille tulemusena sai Romeo Amane karistusala joonelt varbaga löögile ning pall maandus Paide värava ristnurgas.

Minut hiljem tuli Häcken mööda paremat äärt ning karistusala keskel oli taas valveta jäänud Amane, kes lõi ühe puutega Ebrima Jarju näppudest ja latipõrkest mängu teise värava. Kuigi Häcken oli palli valdavam meeskond, siis pärast šokkalgust sai ka Paide paremini mängu sisse ning jõuti vastase karistusalani.

Paide esimene ohtlik olukord oli 21. minutil, kui Robi Saarma kauglöök läks rootslaste väravavaht Peter Abrahamssoni näppudest posti. 27. minutil oli lähedal Häckeni kolmas värav, kui Adam Lundqvist mängis osavalt meeskonnakaaslasega seinasöötu, aga tema löögil oli Jarju vastas, kes päästis Eesti meeskonna kolmeväravalisest kaotusseisust.

32. minutil lõi Paide ühe värava tagasi, kui paremalt äärelt hargnenud rünnakul andis Patrik Kristal madala söödu värava ette, mille Abdoulie Ceesay lõi mõnelt meetrilt Häckeni väravasse.

Kolm minutit hiljem taastas Häcken oma kaheväravalise eduseisu, kui vasakule äärele liini taha antud pall toodi värava ette, kus karistusalas vabaks jäänud Amor Layouni lõi segamatult palli Paide väravasse. Võõrustajad läksid 3:1 eduseisus vaheajale.

Teine kolmveerandtund algas võrreldes esimesega rahulikumalt. Paidel avanes läbi õnne suurepärane võimalus kaotusseisu vähendada, kui Muhammed Suso löök võttis rikošeti ning pall maandus õhust ette Milan Delevicile, aga Paide serblane ei saanud mõnelt meetrilt palli raamide vahele.

Minut hiljem lõi aga Häcken oma kohtumise neljanda värava, kui sügavalt jooksu teinud Julius Lindberg leidis Paide karistusalast sööduga Zeidane Inoussa, kes saatis löögi 15 meetrilt Jarjule püüdmatult ristnurka. 68. minutil oli Rootsi tippklubi lähedal väravalisale, kui Inoussa tsenderdus vasakult äärelt leidis üles Srdan Hrstici pea, kelle löök kukkus Paide värava lati pihta.

Mängu lõpp kujunes järvakatele raskeks, sest lõpuminutitel lõi Göteborgi klubi veel kaks väravat. Häcken tuli Mouhamed Gueye pallikaotuse järel kiirele vasturünnakule, mille tulemusena vajutas Jeremy Agbonifo Paide karistusala parema nurga tagant tugeva löögi tagumisse nurka. Esimesel üleminutil lõi Häcken samal viisil ka kuuenda värava, kui Suso pallikaotuse järel tulid Inoussa ja Layouni kahekesi vasturünnakule, mille tulemusena lõi viimane esimese söödust palli mõnelt meetrilt tühja väravasse.

Kõrgema kvaliteedi maksmusele pannud Häcken sai koduväljakul 6:1 võidu ning tuleb järgmisel teisipäeval Eestisse viieväravalises eduseisus. Korduskohtumine A. Le Coq Arenal algab 13. augustil kell 19.30. Paari edasipääsejat ootab viimases eelringis Saksamaa Bundesliga mullune kaheksas meeskond, 1. FC Heidenheim.

Abdoulie Ceesay (vasakul) oli Paide kohtumise ainsa värava autor. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee