29

07.2022

10:47

Paide tegi ajalugu, Levadia langes Euroopas konkurentsist

Paide Linnameeskond ja Tallinna FCI Levadia mängisid eile õhtul Konverentsiliiga teise eelringi korduskohtumisi. Paide väljus penaltiseeria järel vastasseisust võitjana, Levadia pidi kahe mängu kokkuvõttes tunnistama vastase paremust.

Pärnu Rannastaadionil toimunud Paide ja Ararat-Armenia vaheline kohtumine oli algusest peale tasavägine ja pingeline. Esimene väga hea võimalus tekkis Paidel 23. minutil, kui Andre Frolovi karistuslöögi järel sai viiekastist peaga löögile Kaimar Saag, kes suunas palli napilt väravast mööda. Paide väravavaht Mihkel Aksalu sekkus otsustavalt 48. minutil, kui Ararati ründaja sai Paide kaitseliini taha jooksu, kuid Aksalu suutis lähedalt tulnud löögi parreerida. Normaalaja viimasel kümnel minutil läks mäng eriti lahtiseks ning mõlema meeskonna värava all olid kordamööda head võimalused mänguseisu otsustamiseks. Kumbki ei suutnud aga oma paremust maksma panna ning järgnes lisaaeg.

Lisaaeg jätkus samas rütmis ning mõlemad meeskonnad jätsid endast kõik väljakule, et võiduvärav kätte saada. See aga kummalgi ei õnnestunud ja 0:0 seisul lõppenud lisaajale sai Paide teist eurosarja vooru järjest proovida jalga penaltiseerias. Mõlemad meeskonnad lõid enda esimesed kolm penaltit sisse. Murdepunkt leidis aset neljandas penaltivoorus, kui Robi Saarma enda penalti alla nurka lõi ning selle järel Aksalu Ararati ründaja Jonathan Duarte penalti tõrjuda suutis. Paide viimase lööjana realiseeris kindlalt penalti Bubacarr Tambedou, mis tagas neile edasipääsu Konverentsiliiga kolmandasse eelringi. Seal kohtub Paide Belgia tippklubi R.S.C. Anderlechtiga, kellega mängitakse A. Le Coq Arenal järgmisel nädalal, 4. augustil ja korduskohtumine peetakse võõrsil 11. augustil.

Paide tegi edasipääsuga ka ajalugu – kahe eelringivastase alistamine on pärast Paide võitu alles viies kord Eesti klubide senise 30 eurohooaja jooksul. Esmalt tegi seda 2006. aastal Levadia, teine kord õnnestus see 2016. aastal Kaljul. Flora kordas saavutust 2020. ja 2021. aastal ning Paide eilne triumf oli viies kord selle õnnestumise kordumisest.

Levadia pidi aga A. Le Coq Arenal kahe mängu kokkuvõttes alla vanduma Malta klubile Hiberniansile. Levadia mängu esimene poolaeg möödus mõlema meeskonna poolt otsivalt ning kumbki ei suutnud luua väga häid võimalusi värava löömiseks. Kohtumisse tuli elu sisse viimasel veerandtunnil, kui esmalt läks Hibernians 78. minuti nurgalöögist 1:0 juhtima. See äratas Levadia ellu ning vastata suudeti koheselt – Karl Rudolf Õigus viigistas mänguseisu kõigest minut hiljem. Sellest enamaks aga Levadial jaksu polnud ning kahe mängu kokkuvõttes pudeneti 3:4 üldseisuga Konverentsiliiga konkurentsist, mis lõpetas Levadia tänavuse eurohooaja.