15

07.2022

10:32

Paide tegi Pärnus ajalugu, Flora varises Soomes kokku

Neljapäeva õhtul mängisid Paide Linnameeskond ja Tallinna FC Flora Konverentsiliiga esimese eelringi korduskohtumisi. Paide võttis erilise ja magusa triumfi, Flora langes lisaajal konkurentsist.

Pärnu Rannastaadionil peetud Paide ja Tbilisi Dinamo kohtumine algas ettevaatlikult ja kompavalt, kus Paide loovutas initsiatiivi, et hoida kaitses asjad kontrolli all. Grusiinidel oli raskusi Paide distsiplineeritud kaitse maha murdmisel ning selle tulemusena lõppes esimene poolaeg 0:0 viigiga.

Teisel poolajal alustas Paide erksamalt ning tekitas loogiliselt üles ehitatud positsioonirünnakute abil ohtlikke võimalusi vastase väljakupoolel. Karl Möölil tekkis väga hea võimalus 56. minutil, kui vasakult äärelt tulnud Jospeh Saliste tsenderduse järel olid Dinamo kaitsjad ta kastis valveta jätnud, kuid Mööli seitsme meetri pealt sooritatud löök läks üle jala ja väravast mööda.

Esimesena tegid siiski skoori grusiinid, kui 69. minutil suunas Dinamo kapten Davit Skhirtlatze palli Ousmane Camara söödust väravasse. Paide ei lasknud end sellest häirida ning kolm ründavat vahetust Ebrima Singhatehi, Sergei Mošnikovi ja Kristofer Pihti näol tõid värskust nende mängu ja olekusse. Normaalaeg lõppes Dinamo 1:0 võiduga, mis tähendas, et üldseis kahe mängu kokkuvõttes oli 3:3 ja mäng läks lisaajale.

Lisaaja esimene poolaeg algas Paide jaoks valusalt, kui vahetusest sekkunud Dmitri Antilevski 93. minutil palli väravasse lõi. Sarnaselt esimesele lastud väravale, ei läinud Paide paanikasse ning suutis Dinamo suruda enda väljakupoolele ja hakata ise ründetegevust domineerima. Initsiatiiv kandis vilja 115. minutil, kui Singhateh murdis Dinamo kasti ja teenis Paidele penalti. Gambia noormees realiseeris selle võimaluse külmavereliselt ja tegi mänguseisuks 1:2, kuid üldseisuks 4:4. Paide andis küll mängu lõpus endast kõik, kuid rohkem väravaid kumbki meeskond lüüa ei suutnud ning ees ootas penaltiseeria.

Esimeses viies voorus ei eksinud Paide ega Dinamo poolelt keegi. Vastasseisu võitis Paide kuuenda löögiga, kui Kristofer Piht realiseeris enda võimaluse ning Dinamo äärekaitsja Levan Kharabadze löögi suutis Mihkel Aksalu tõrjuda. Paide triumf tähistas esmakordselt nende jõudmist eurosarja teise ringi.

Kahjuks ei läinud Floral eile nii roosiliselt. Mäng algas Eesti klubi jaoks suurepäraselt, kui 9. minutil viis Michael Lilander meeskonna kaunist kauglöögist 1:0 juhtima, mis tegi kahe mängu kokkuvõttes seisuks 2:0. Kuigi rohkem väravaid esimesel poolajal ei löödud, siis mäng tundus Flora kontrolli olevat.

Teise poolaja alguses läks Flora jaoks olukord veelgi paremaks. 47. minutil tsenderdas Henrik Ojamaa palli kasti, mille SJK väravavaht Jesse Ost arusaamatul kombel enda võrku pudistas ning Flora juhtis seeriat kolme väravaga. Pärast seda hakkasid asjad aga allamäge minema.

Esmalt tegi Henrik Pürg SJK ründaja Jake Mario Jervise vastu enda karistusalas vea ning kinkis vastastele penalti, mille Jervis 59. minutil ka realiseeris. Kõigest seitse minutit hiljem lõi Jervis enda mängu teise värava, mis tegi seisuks 2:2. Vaatamata viigile oli üldseis siiski Flora kasuks 3:2.

Seejärel läks kohtumine Eesti klubi jaoks keerulisemaks, kui Ken Kallaste teenis 81. ja 82. minutil kaks järjestikust kollast kaarti, mis jättis Flora normaalaja viimaseks kümneks minutiks ühemehelisse vähemusse. Selle suutis SJK ära karistada, kui Jervis vormistas enda kübaratriki mängu 85. minutil. See viis SJK 3:2 ette ning viigistas üldseisu, mis tähendas lisaaega.

Lisaajal läksid asjad Flora jaoks veelgi halvemaks, kui 111. minutil teenis Sergei Zenjov enda teise kollase kaardi ning jättis Flora väljakule üheksakesi. Kaks minutit hiljem vormistas mänguseisu SJK

keskkaitsja Ville Tikkanen, kelle kauglöök oli Karl Robert Nõmme jaoks püüdmatu. Seega jäi mänguseis 4:2 ja üldseis 4:3 SJK kasuks, mis viis nemad Konverentsiliiga järgmisesse eelringi.

Nende mängude tulemusena on teada Eesti klubide vastasseisud Konverentsiliiga teises eelringis. Paide kohtub kahekordse Armeenia meistri Ararat-Armenia FC-ga ning Levadia vastaseks on 13-kordne Malta meister Hibernians FC.

Mõlemad Eesti klubid alustavad Konverentsiliiga teist eelringi võõrsilt, kui järgmisel neljapäeval, 21. juulil lendab Paide Armeeniasse ja Levadia Maltale. Paide ja Levadia korduskohtumised peetakse aga Eestis, kui 28. juulil mõlemad tiimid uuesti võistlustulle asuvad. Paide võõrustab Ararati kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil ning Levadia Hiberniansi kell 20.00 A. Le Coq Arenal.