14

08.2024

00:49

Paide viigistas Konvernentsiliiga kolmanda eelringi korduskohtumises Rootsi tippklubiga

Paide Linnameeskond mängis täna õhtul algusega kell 19.30 A. Le Coq Arenal UEFA Konverentsiliiga kolmanda eelringi korduskohtumise, kui viigistas kodus tulemusega 1:1 Rootsi tippklubiga BK Häcken. Kahe mängu kokkuvõttes jäi seisuga 7:2 peale Häcken, kes liikus järgmisesse eelringi.

Korduskohtumine Tallinnas tundus esialgu minevat samamoodi, nagu möödunud nädala mäng Göteborgis. Kui Rootsis jäi Paide kaotusseisu viiendal minutil, siis Lillekülas Häcken skoori üheksandal minutil. Lühidalt lahti mängitud nurgalöök jõudis karistusala taha, kust Adam Lundqvist läks löögile ning tema madal üritus maandus Joseph Saliste rikošetist Paide värava paremas allnurgas. Minut hiljem oli Häcken taas skoorimisele lähedal, kui tsenderdajaks olnud Lundqvist andis palli kasti Julius Lindbergile, kelle löögile vastas Ebrima Jarju korraliku tõrjega. Rootsalste järjekordne väravaõimalus tekkis 18. minutil, kui Jarju tõrjus Zeidane Inoussa löög Paide karistusala vasakult poolt väravast mööda üle otsajoone.

Seejärel hakkasid tekkima Paide võimalused. Esmalt oli Abdoulie Ceesayl 27. minutil ootamatu võimalus ohustada Häckeni väravat, kui Rootsi meeskonna väravavaht Peter Abrahamsson eksis sööduga. Paraku läks Ceesay välisküljelöök paari meetri jagu üle värava. Kaks minutit hiljem pääses Häckeni karistusala tagant löögile Robi Saarma, kuid Abrahamsson oli valvel ja tõrjus selle ürituse. Neli minutit hiljem jõudis aga Paide sihile, kui Ceesay leidis vasturünnakul pika välisküljesööduga Saarma, kellel oli vastas üks kaitsja. Saarma ei vajanud liiga palju ruumi, et löögile minna ja saatis terava palli Häckeni värava esiposti kõrvale, viigstades mänguseisu. Kuigi poolaja lõpus mängis Inoussa end Paide karistusalas osavalt löögile, siis tema sooritus ebaõnnestus. Meeskonnad läksid vaheajale 1:1 viigiseisul.

Kuigi avapoolaeg kujunes üsna lahtiseks, mis pakkus võimalusi mõlemale meeskonnale, siis teisel kolmveerandtund kulges rahulikumas ning olukordadevaesemas rütmis. Häcken oli taas läbi õnne 60. minutil juhtväravale lähedal, kui Siim Luts blokeeris Srdan Hrstici madala ürituse Paide karistusalast, aga pall võttis Lutsust niivõrd suure rikošeti, et pall põrkas kaarega vastu posti ja see järel Jarju käest üle otsajoone nurgalöögiks. Mängu lõpuminutitel jõudis Amor Layouni kahel korral ohtlikult Paide karistusalasse, kuid Eesti meeskonna kaitsjad suutsid vältida Rootsi klubi ääreründajal healt positsioonilt löögile minemist. Kuigi Paide suutis kohati pikad perioodid palli vallata ning Häckeni oma poolele suruda, siis teisel poolajal nad niivõrd ohtlike väravatevõimalusteni ei jõudnud kui esimesel.

1:1 tulemusega lõppenud kohtumisega lõppes Paide seekordne euroteekond, sest kahe mängu kokkuvõttes jäädi Häckenile alla tulemusega 2:7. Paide kordas tänavu klubi parimat eurohooaega, jõudes kaheaastase vahe järel taas Konverentsiliiga kolmandasse eelringi. Häckeni teekond jätkub Konverentsiliiga neljandas ehk viimases eelringis, kus kohtutakse Saksamaa Bundesliga mulluse kaheksanda klubiga 1. FC Heidenheim. Selle paari võitja tagab koha Konverentsiliiga alagrupiturniiril.

Pildil Paide Linnameeskonna värava autor Robi Saarma. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee