13

08.2024

07:00

Paide võõrustab täna õhtul Konverentsiliiga kolmanda eelringi korduskohtumises Rootsi tippklubi

Paide Linnameeskonda ootab täna õhtul algusega kell 19.30 A. Le Coq Arenal ees suur väljakutse, kui UEFA Konverentsiliiga kolmandas eelringis taaskohtutakse Rootsi meeskonnaga BK Häcken. Avamäng Göteborgis lõppes Häckeni 6:1 võiduga.

Mõlemad võistkonnad tulevad kohtumisele võrdlemisi puhanuna, sest kumbki klubi ei pidanud nädalavahetusel mängima kodust liigasarja. Paide jäi möödunud kolmapäeval toimunud kohtumises varakult kaheväravalisesse kaotusseisu, kui Amane Romeo viis Rootsi klubi viienda ja kuuenda minuti tabamustest juhtima. Vaatamata ehmatavale algusele elas Paide mängu aina enam sisse ning omas ka ise lubavaid olukordi skoori avamiseks. Kui Robi Saarma tabas 21. minutil posti, siis 32. minutil oli pall Abdoulie Ceesay jalast Häckeni väravas. Rootslased vastasid aga Paide tabamusele kiirelt, sest 35. minutil taastas Amor Layouni võõrustajate kaheväravalise eduseisu. Teisel poolajal lõi Häcken veel kolm väravat, kui 64. minutil oli täpne Zeidane Inoussa, 89. minutil Jeremy Agbonifo ning mängu lõppskoori vormistas kohtumise esimesel üleminutil Layouni.

Seetõttu on Paide edasipääs neljandasse ehk viimasesse eelringi üsna keeruline ülesanne, sest kasvõi vastasseisu lisaajale viimiseks on vaja viieväravalise vahega võitu. Vaatamata sellele on Paide tänavusel eurosuvel korranud kaks aastat tagasi tehtud saavutust, kui klubi ajaloos tagati esmakordselt koht eurosarja kolmandas eelringis. Siis tuli kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 0:5 alla vanduda Belgia suurklubile Brüsseli Anderlecht. Sel aastal seljatasid järvakad teel kolmandasse eelringi Walesi klubi Bala Towni lisaaja järel tulemusega 3:2 ning islandlaste Gardabaeri Stjarnani kahe mängu kokkuvõttes seisuga 5:2.

Üle–eelmisel aastal esmakordselt Rootsi meistriks kroonitud ning eelmisel aastal kolmandat korda Rootsi karikavõitjaks tulnud Häcken alustas tänavust euroteekonda Konverentsiliiga teisest eelringist, kui tulemusega 12:3 oldi kahe mängu kokkuvõttes paremad Luksemburgi klubist F91 Diddeleng. Häcken on sellel eurosuvel löönud kõigis kolmes kohtumises kuus väravat.

Kui Rootsi tippmeeskond täna õhtul Lillekülas suurt edu maha ei mängi, siis ootab neid viimases eelringis Saksamaa Bundesliga mullune kaheksas meeskond 1. FC Heidenheim. Nende alistamise korral lunastab Häcken teist hooaega järjest pääsme eurosarja alagrupiturniirile, sest mullu jõudis Rootsi klubi Euroopa liigas alagrupifaasi. Häckenit toetab selle saavutuse tagamisel asjaolu, et neil on praegu suurepärane vorm – nad on võitnud viimased neli kohtumist, nende mängude väravate vahe kokku on 22:4.

Paide on seni pidanud õhtust mängu võõrustaval rahvusstaadionil ühe eurokohtumise. See oli 2022. aastal Anderlechti vastu, kui Belgia klubile jäädi alla tulemusega 0:2. Tänast mängu teenindab Bulgaaria kohtunikebrigaad: peakohtunik on Volen Chinkov, abikohtunikud Deniz Sokolov ja Miroslav Maksimov ning neljas kohtunik Hristiyana Guteva. Videokohtunikena tegutsevad Stanimir Trenchev ja Vasimir El-Hatib. Pileteid mängule saab soetada Piletitaskust. Kohtumise otseülekanne Soccernet TV vahendusel algab kell 19.20.

Pildil Patrik Kristal avakohtumises Häckeni vastu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee