04

08.2022

22:30

Paide võttis kodus vastu kaotuse 34-kordselt Belgia meistrilt

Täna, 4. augusti õhtul mängis Paide Linnameeskond A. Le Coq Arenal UEFA Konverentsiliiga kolmanda eelringi avakohtumises Belgia tippklubi RSC Anderlechtiga ning pidi vastu võtma 0:2 kaotuse.

Paide alustas mängu hästi ning mängu esimestel minutitel oli Siim Lutsul väga hea võimalus skoor avada, kuid Anderlechti puurilukk Hendrik von Crombrugge tegi väravasuul supertõrje. Järgnevatel minutitel oli mäng lahtine ning mõlemad meeskonnad üritasid mängu üle kontrolli saada.

Enda tahtmise surus aga 10. minutil peale Anderlecht, kes suutis peale vasakult äärelt tulnud madalat tsenderdust läbi Ivor Refaelovi mängu juhtima asuda. 39. minutil jäi Belgia klubi ründaja Fabio Silva suurepärase läbisöödu järel Mihkel Aksaluga silmitsi ning lahendas olukorra külmavereliselt Anderlechti 2:0 eduseisuks.

Paide otsis teisel poolajal innukalt võimalust värava löömiseks, kuid ei suutnud belglasi üle mängida. Nädala pärast, 11. augustil toimuvale mängule Brüsselis tuleb kahjuks sõita 0:2 kaotusseisu pealt. Mäng toimub kell 21.00 Anderlechti kodustaadionil Lotto Parkil. Mängust teeb otseülekande Soccernet.ee.

Paide ja Anderlechti duelli võitjat ootab ees Konverentsiliiga play-off kohtumised alagrupiturniirile pääsemiseks KuPS (Soome) ja Young Boys (Šveits) võitja paarist.