24

03.2015

12:21

Pärnu Jalgpalliklubi naiskond võitis AS Savi turniiri

Pärnu Mai tänava kunstmurul nädalavahetusel 19. korda mängitud rahvusvahelise naiste AS Savi turniiri võitis Pärnu JK naiskond, kellele järgnesid Gintra-Universitetas ja Textilite.

Pärnu JK peatreener Jüri Saar ütles portaalile jalgpall.ee, et traditsiooniliselt on see turniir naiskondadele ettevalmistuseks pikaks hooajaks.

„Oleme vähe koos trenni teha saanud,“ märkis ta. „Kohati tegutsesime ladusalt ja siis jättis tegutsemine soovida. Eriti suured probleemid olid meil realiseerimisega, kaitses saime tahtejõuga hakkama.“

Kahel päeval nägi lisaks võõrustajatele mängimas Läti meistrit Riia FK-d, Leedu meistrit Šiauliai FC Gintra-Universitetast (kes jõudis möödunud aastal UEFA Meistrite liigas 16 parema sekka), Läti U-19 koondist ning Ukmerge FC Textilite nime all esinevat Leedu U-19 koondist.

Pärnulannade esimene kohtumine FC Gintra-Universitetasega lõppes 1:1. Jüri Saar ütles, et vastased olid paremad ja just esimesel poolajal, kuid teravusi lõid võõrustajad. Paraku jättis realiseerimine soovida.

Teises mängus alistati Riia FK 2:0. „Näitasime kohati juba päris head mängu,“ lausus Jüri Saar, kes polnud oma naiste esitusega siiski veel päris rahul ja ootas järgnevatest kohtumistest enamat.

Seejärel tuli mängida Leedu noortekoondisega, kes oli kaotanud Šiauliaile 0:6 ja see tähendas seda, et ka Pärnu pidi võitma suureskooriliselt. Sellega saadi hakkama ja alistati vastane 7:0. „Eriti hea oli meie esimene poolaeg, mille võitsime 5:0,“ rääkis Jüri Saar. „Teisel poolajal tegime ka palju vahetusi, sest eesmärk oli anda kõigile mänguaega.“

Nii oli pärnulannadele viimane mäng Läti U-19 koondise vastu vaid turniirivõidu vormistamiseks, kuid kohtumine kujunes vastu ootusi raskeks ja välja tuli tõeline põnevuslahing. Võimalusi skoor avada oli võõrustajatel palju, kuid lõppude lõpuks jäeti kõik viimastele minutitele. Neli minutit enne lõppu õnnestus Anete Paulusel nurgalöögist pall väravasse saata ja 1:0 võit kindlustas Pärnule Savi turniiri võidu.

„Saime hea emotsiooni, kuid samas ka teadmise, et kedagi ei saa alahinnata ja ükski mäng ei ole avavilega võidetud,“ tõdes Jüri Saar. „Nüüd püüame mängu parandada, kuigi naiskonnaga ühistrenne teha ei saa. Proovime realiseerimist edendada ja kuidagi koostööd lihvida.“

Pärnu JK mängis turniiril koosseisus: Elis Meetua, Berle Brant, Anete Paulus, Heleri Saar, Ketlin Saar, Grete Ojala, Varje Tugim, Marve Markson, Kristina Bannikova, Kairi Himanen, Kaire Palmaru, Anastassia Morkovkina, Laada Tereštšenkova, Jennifer Smirnov, Elizaveta Rutkovskaja, Liivi Sõrmus, Kätlin Hõbemägi, Lisanne Lerg.