29

08.2016

14:52

Pärnu JK lõpetas Meistrite liiga eelringi viigiga

Eile pidas oma viimase Meistrite liiga eelringi kohtumise Pärnu JK, kelle vastasteks oli ŽFK Breznica. Nii Pärnu kui ka Montenegro klubi olid siiani pidanud tunnistama vaid kaotusi. Naiskonnad mängisid omavahel 2:2 viiki. Inna Zlidnise koduklubi Ferencvaros teenis tabelis teise koha.

Enne omavahelist kohtumist oli Pärnu väravate vahe -7 ning Breznica oma -19. Kuna kumbki naiskond polnud siiamaani punkte teeninud, otsustati selles mängus alagrupi kolmanda koha omanik. Edasipääsu järgmisesse ringi kindlustas Poola meister Medyk Konin, kes võitis kõik kohtumised.

Kuigi Breznica oli teistelt vastastelt saanud suured kaotused, mindi mängus Pärnu vastu poolajapausile siiski 2:0 eduseisus. Eesti klubi ei andnud aga alla ning teise poolaja alguses vähendas Anastasija-Grazyna Shcherbachenia Pärnu kaotusseisu. Viigiväravani jõuti 86. minutil, kui oma turniiri teise värava lõi naiskonna kapten Anastassia Morkovkina. Kokku tegi Pärnu 24 pealelööki, millest 11 läksid ka raamidesse. Vastastel olid need arvud vastavalt 15 ja 4. Tänu paremale väravate vahele teenis Pärnu kolmanda koha.

Pärnu JK - ŽFK Breznica 2:2
49. Shcherbachenia, 86. Morkovkina - 8., 38. Jankov

Pärnu koosseis: Elis Meetua, Ketlin Saar (46. Berle Brant), Heleri Saar, Anete Paulus, Anastassia Morkovkina, Kairi Himanen (12. Laada Tereštšenkova), Liivi Sõrmus, Kristina Bannikova, Margarita Matjuhhova (90. Marve Bessmertnõi), Merily Toom, Anastasija-Grazyna Shcherbachenia

Varus: Maarja Virula, Anne-Grethe Pajuviidik, Lisete Tammeveski, Kaire Tekku, Berle Brant, Laada Tereštšenkova, Marve Bessmertnõi

Ungari meister Ferencvaros pidas eile samuti oma viimase alagrupimängu, kus vastasteks oli Malta klubi Hibernians. Zlidniseta mänginud Ferencvaros võitis kohtumise 4:0. Kokku teeniti kolme mänguga 6 punkti, mis andis alagrupis teise koha. Edasipääsu teeninud Twente naiskond teenis üheksa punkti.