13

08.2018

22:37

Pärnu kaotas viimase mängu napilt, Trutsi koduklubi pääses edasi

Pärnu Jalgpalliklubi naiskond pidas oma viimase kohtumise Meistrite liiga eelringis, kui SFK Sarajevole jäädi alla 1:2. Tiina Trutsi tööandja Somatio Barcelona FA (Küpros) alistas otsustavas mängus FK Minski ja pääses järgmisesse ringi.

Pärnu alustas Bosnia ja Hertsegoviina meistri vastu teravalt, kui juba üheksandal minutil viis teist kohtumist järjest Anastasija-Grazyna Shcherbachenia (pildil) tabamus nad juhtima. Eduseisu suudeti hoida esimese poolaja keskpaigani, kui Sarajevo viigistas läbi Jasna Djokovići tabamuse. Pooltunni möödudes juhtis Sarajevo juba kohtumist, kui täpne oli Aida Hadžić. Teise kolmveerandtunni jooksul kumbki naiskond resultatiivne ei olnud ja Sarajevo suutis kinni hoida napist võidust. Üheksa punktiga tagati ühtlasi ka alagrupivõit ja edasipääs 32 naiskonna sekka. Pärnu lõpetas oma alagrupi kolme punkti ja kolmanda kohaga, nende ette jäi Albaania meister ja KS Vllaznia ja selja taha Moldova klubi SS Anenii Noi.

Trutsi ja Somatio Barcelona läksid viimases mängus vastamisi Balti liigast eestlastele tuttava FK Minskiga. Mõlemal naiskonnal oli enne kohtumist kirjas kuus punkti, mis tähendas, et omavahel otsustati alagrupist edasipääseja. Barcelona avas skoori 30. minutil, värava autoriks oli Krystyna Freda. Oma ja Barcelona teise tabamuse lõi Freda 83. minutil, kindlustades võidu ja edasipääsu Küprose meistrile. Trutsi tegi Barcelona eest poolkaitses kaasa terve kohtumise.

Lisaks Bosnia ja Küprose klubidele pääsesid 32 tugevama hulka AFC Ajax (Holland), Glasgow City (Šotimaa), Slavia Praha (Tšehhi), ŽFK Spartak (Serbia), WFC Khakhiv (Ukraina), BIIK-Kazygurt (Kasahstan), Gintra Universitetas (Leedu), Avaldsnes (Norra). Parimate teise koha omanikena teenisid edasipääsu Soome klubi FC Honka ja islandlaste Thór/KA. Järgmises ringis on juba ees ootamas 20 klubi Prantsusmaalt, Saksamaalt, Hispaaniast, Rootsist, Inglismaalt, Taanist, Šveitsist Venemaalt, Tšehhist, Norrast, Austriast ja Itaaliast.