22

11.2019

15:59

Pärnu tahab Esiliiga üleminekumängus edu kaitsta

Laupäeval selgub Esiliiga üleminekumängude võitja, kui kell 13.00 lähevad Rakvere kunstmurustaadionil vastamisi Rakvere JK Tarvas – Pärnu JK.

Avamängust lahkus positiivse tulemusega Esiliiga B-s kolmanda koha saavutanud Pärnu, kui Esiliigas kaheksandaks jäänud Tarvas alistati 3:2. Koduväljakul mänginud Pärnu alustas kohtumist paremini, kui üheksandal minutil avas nende poolelt skoori Kein Makovei. Tarvas viigistas tänu Siim Rannamäe 63. minuti penaltile küll seisu, kuid veerand tundi hiljem taastas Pärnu omakorda penaltist eduseisu ning 85. minutil lõi Makovei Pärnu kolmanda värava. Mõned minutid enne normaalaja lõppu lõi Rakvere poolelt ühe värava tagasi Siim Rannamäe.

Üleminekumängude võitja selgub kahe mängu kokkuvõttes. Kui lõppseis jääb viigiliseks, on võitjaks meeskond, kes lööb rohkem väravaid võõrsil. Seega on nii Pärnul kui Rakverel veel head võimalused kindlustada järgmiseks aastaks koht Esiliigas.

Rakvere peatreener Tarmo Rebane: „Hetkel on kõik veel lahtine. Meil on väga hea võimalus jääda Esiliigasse püsima. Katsume kokku saada tugeva koosseisu ja lõpetada hooaeg positiivse emotsiooniga.”

Kaitsja Mihkel Saar: „Usun, et meis on piisavalt sisu, et Pärnu alistada. See nõuab küll tõsist pingutust, aga loodame olla ülesande kõrgusel ja pakkuda kodupublikule rõõmu.”

Pärnu peatreener Igor Prins: „Hooaja kõige olulisem mäng. Teeme kõik, et jõuda Esiliigasse.”

Poolkaitsja Risto Pärnat: „Oleme valmis, et viimases mängus anda endast kõik. Meie jaoks väga tähtis mäng.”

Mäng peetakse laupäeval, 23. novembril Rakvere kunstmurustaadionil algusega kell 13.00. Kohtumist vilistab Kristo Külljastinen, abikohtunikud on Veiko Mõtsnik ja Sander Saga. Neljas kohtunik on Toomas Nõmmiste. Sissepääs mängule on tasuta.