10.2020

13:50

Pärnu Vaprus kindlustas kohta Esiliiga tipus

Esiliigas tõmmati nädalavahetusel joon alla 26. voorule.

Voor sai alguse neljapäeva õhtul, kui FCI Levadia U21 alistas Tallinna miniderbis 3:2 FC Flora U21 tiimi. Lisaks sellele, et Levadia noored tõusid tänu võidule välja ohutsoonist 7. kohale, olid kolm punkti neile seda magusamad, et viimati suudeti Flora eakaaslased ametliku liigamängu raames üle mängida 2018. aasta septembris.

Reede õhtul sai magusa võidu kirja tabeliliider Pärnu Vaprus, kes alistas kodumurul 465 pealtvaataja ees 6:2 Vändra Vapruse. Kahe tabamusega sai antud kohtumises maha Ronaldo Tiismaa, kelle hooaja kogusaldo seeläbi 14 värava peale tõusis. Kui Pärnu paikneb 57 punktiga esikohal, siis vastavalt 54 ja 46 silmaga järgnevad neile Maardu Linnameeskond ja Nõmme United, kes mõlemad laupäeval punkte kaotasid.

Maardu tegi võõral väljakul ülimalt dramaatilise 3:3 viigi Tartu Tammeka U21 meeskonnaga, tulles sealjuures viimase pooltunniga välja 0:3 kaotusseisust. Nõmme United leppis samal ajal 1:1 viiki Pärnu Jalgpalliklubiga - Nõmme poolelt oli 21. minutil täpne Kevin Mätas, 41. minutil sai Pärnu särgis jala valgeks Bohdan Kushnarenko.

Võidurõõmu sai 26. voorus tunda aga FC Elva, kes alistas võõral väljakul 3:2 Kohtla-Järve JK Järve ning jätkab nüüd 42 punktiga 4. tabelireal. Elva võiduvärava lõi 88. minutil Devid Lehter, kellele see oli hooaja 14. tabamuseks.

Nii Esiliigas kui ka Esiliiga B-s on sel hooajal tavapärase 36 vooru asemel kavas vähem mänge. Esmalt peetakse mõlemas liigas kolm ringi (27 vooru), misjärel mängivad Esiliigas 1.–6. kohale ja 7.–10. kohale tulnud ning Esiliiga B-s 1.–4. kohale ja 7.–10. kohale tulnud võistkonnad omavahel neljanda ringi. Esiliiga B-s 5. ja 6. koha saavutanud võistkonnad mängivad neljanda ringi mängu juhul, kui 6. koha omanikul on säilinud võimalus 5. koha omanikust tabelis mööda minna. Seega toimub Esiliigas esikuuikul 32 ja teistel 30 vooru. Esiliiga B-s leiab aset 30 vooru, välja arvatud 5. ja 6. koha omanikul, kes mängivad 27 või 28 vooru.

Esiliiga kalendri ja tabeliseisuga saad lähemalt tutvuda siin.