07

07.2024

15:51

PILTUUDIS | Täna möödub kaks aastat Paide esimesest võidust eurosarjas

2022. aasta 7. juuli oli Paide Linnameeskonna jaoks ajalooline päev, sest sellel kuupäeval sai klubi esimese võidu Euroopa karikasarjas.

Paide mängis UEFA Konverentsiliiga esimeses eelringis Tbilisi Dinamoga ning Gruusias peetud avakohtumises tuli Eesti meeskond välja 0:1 ja 1:2 kaotusseisudest, võites mängu 3:2 tulemusega. Paide viigiväravad lõid 61. minutil Siim Luts ja 81. minutil vahetusest sekkunud Ebrima Singhateh. 89. minutil sündinud hilise võiduvärava autor oli Kristofer Piht, kes sekkus samuti mängu vahetusest.

Pärnu Rannastaadionil toimunud korduskohtumise kaotas Paide normaalaja 0:1 seisuga, mille järel läks kohtumine lisaajale. Dinamo läks 93. minutil vastasseisu juhtima, kuid 115. minutil viigistas Singhateh enda teenitud penaltist mänguseisu, mis viis edasipääseja otsustamise penaltiseeriale. 11 meetri karistuslöökidel näitasid mõlemad meeskonnad täpset jalga kuni kuuenda vooruni, kui Mihkel Aksalu tõrjus Levan Kharabadze penalti ja viis Paide esmakordselt eurosarjas teise eelringi.

Paide järgmine vastane oli Ararat–Armenia. Kumbki meeskond ei suutnud ava- ega korduskohtumises väravat lüüa. Kahe mängu kokkuvõttes 0:0 viigile järgnenud lisaaeg möödus samuti väravateta, mistõttu otsustas edasipääseja taas penaltiseeria. Siis tuli esimene eksimus neljandas voorus, kui Aksalu tõrjus Jonathan Duarte penalti. Sellele järgnenud Bubacarr Tambedou täpne löök viis Paide Konverentsiliiga kolmandasse eelringi, kus kohtuti Belgia suurklubi Brüsseli Anderlechtiga. Kahe mängu kokkuvõttes 0:5 kaotust tunnistanud Paide jaoks tähistab 2022. aastal Konverentsiliiga kolmandasse eelringi jõudmine klubi ajaloo parimat eurohooaega.

Paide Linnameeskond tähistamas esimese eelringi korduskohtumise järel tagatud edasipääsu. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee