07

03.2022

12:47

Põhiturniiri lõpu eel tõusis Coolbet saaliliiga liidriks Cosmos

Möödunud nädala lõpus toimunud Coolbet saaliliiga kohtumiste tulemusena vahetus tabeliliider, kui Tallinna Cosmos möödus seni esikohal olnud Narva Unitedist.

Narva võõrustas piirilinnas JK Kohilat ning külalised olid terve kohtumise vältel ühe sammu võrra ees. Kümne minuti täitumisel juhtis Kohila tänu Radek Valdre ja Jaan-Kristjan Kaalma väravatele 2:0. Narva suutis küll avapoolaja lõpuks kaotusseisu vähendada, kuid Kohila vastas sellele taas kahe tabamusega. Viimase kümne minuti jooksul tegid Narva poolelt skoori Sergei Fedorov ja Vitaly Kutuzov, kuid lõpupingutusest jäi väheks ja Kohila teenis 4:3 võidu. Narva jaoks oli tegemist teise järjestikuse kaotusega ja tabelis langeti teisele positsioonile. Kohila hoiab 25 punktiga viiendat kohta.

FC Cosmos näitas head minekut, kui võõrsil alistati 10:3 Npm Silmet FC Sillamäe. Cosmos suutis juba esimesel poolajal oma paremuse maksma panna, kui edu oli viieväravaline. Teisel poolajal lõi Cosmos samuti rohkem väravaid kui vastaseid ja nende võidus kahtlust ei tekkinud. Kübaratrikid said võitjate poolel kirja Juan Molero, Keiber Reyes ja Denis Vnukov. Cosmose edu Narva ees on kahepunktiline, Silmet hoiab 24 punktiga kuuendat positsiooni.

Jõgeva Wolvesi ja Viimsi Smsraha kohtumise avapoolaeg lõppes tasavägiselt 2:2 viigiga, kuid teise poolaja jooksul näitas Viimsi teravamat jalga ja teenis lõpuks 6:4 võidu. Liigatabelis jätkab Viimsi kolmandal kohal, kui 16 mänguga on kogunenud 36 punkti. Wolves paikneb jätkuvalt viimasel ehk kümnendal kohal, kui kirja on saadud kaheksa punkti.

Tartu Ravens Futsal tuli kahel korral kaotusseisust välja ja teenis teise järjestikuse võidu, kui nende võidunumbrid Rummu Dünamo üle olid 10:5. Esimese 20 minuti jooksul suutis Dünamo kaks korda mängu juhtima minna, kuid avapoolaja lõpuks oli tablool viigiseis. Teisel poolajal oli juba edukam Tartu meeskond, kui nende poolt sündis seitse tabamust. Kolme väravaga särasid Ravensi poolt Lehar Savikink ja Juhan Kondike. Ravens on tabelis 31 punktiga neljandal kohal, Dünamo on kaheksandal kohal 16 punktiga.

Sillamäe Alexela teenis tabelisse võidupunktid, kui Rõuge Saunamaa alistati 7:0. Kolm väravat sai kirja Yurii Kidanov, kaks tabamust lisas Nikita Solovjov ning korra said jala valgeks Ihor Dmitriiev ja Emmanuel Gurtckaia. Alexela paikneb 20 punktiga seitsmendal positsioonil, Rõuge on üheksandana kirja saanud üheksa punkti.

Mängude videokokkuvõtteid näeb Wave Sports Media YouTube’i lehelt. Mängude kalendrit ja tabeliseisu saab vaadata Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt ning liigal saab silma peal hoida ka Facebooki lehel.

Meeskondadel on põhiturniiri lõpuni jäänud kas üks või kaks kohtumist ning nende mängudega jõutakse ühele poole 15. märtsiks. Põhiturniirile järgnevad veerandfinaalid, kuhu pääsevad 1.-8. kohale tulevad võistkonnad.