13

11.2022

20:34

Põnevast Esiliiga B finaalmängust väljus võitjana FC Tallinn

Esiliiga B tõmbas täna hooajale joone alla põneva liidrite lahinguga FC Tallinna ja JK Tabasalu vahel, millest väljus võitjana FC Tallinn.

Enne mängu oli Tabasalu tabeli liider 79 punktiga, FC Tallinn oli neist punktiga maas teisel kohal. Vladislav Tšurilkin viis FC Tallinna 8. minutil mängu juhtima. Tabasalu jättis viigistamise hilja peale, kui normaalaja viimasel minutil Märten Subka väravast 1:1 viigiseis tabloole manati. Viimane sõna oli aga FC Tallinnal, kes suutis Maksim Kalimullini kolmandal üleminutil löödud väravast mängu 2:1 võita ja kindlustada endale sellega Esiliiga B esikoht.

Haapsalu linnastaadionil peetud kohtumises Läänemaa JK ja FA Tartu Kalevi vahel oli väga heas hoos Kalevi esiründaja Priit Peedo. Kalevi suurim väravakütt viis tartlased esimese poolaja keskel 1:0 juhtima. Mario Stern suutis 66. minutil mänguseisu viigistada, kuid Peedo järjekordsed kaks väravat tagasid Kalevile mängu viimasteks minutiteks kaheväravalise edu. Mängu viimasel minutil oli kodumeeskonna poolt täpne Martin Salf, kuid sellest ei piisanud kaotuse vältimiseks. Lõppskooriks jäi 3:2 Tartu Kalevi kasuks.

Nõmme Kalju FC U21 ja Tallinna JK Legion U21 vahelises kohtumises otsustati mängusaatus üheainsa väravaga. Legioni keskkaitsja Mathias Palts suutis 35. minutil palli vastaste väravasse toimetada ja sellest piisas Legioni noortele kolme punkti noppimiseks ja Kalju liigast langemiseks. Kolm punkti ei päästa Legioni noori aga üleminekumängudest, Esiliigade juhendi järgi ei saa Esiliigas ja Esiliiga B-s mängida rohkem kui kaheksa U21 või U19 laiendiga meeskonda. Hetkeseisuga on tõusmise õiguse teeninud Kuressaare ja Narva Transi U21 võistkonnad,  mille tõttu ootab paremjärjestuses eelviimase U21 laiendiga Esiliiga B meeskonda üleminekumängud Tallinna Flora U19 võistkonnaga.

Esiliiga B viimane meeskond Raplamaa JK võõrustas koduväljakul Tartu JK Welcot. Tartlaste poolt oli täpne meeskonna raudvara – endised Premium liiga mehed Martin Jõgi, Tauno Tekko ja Mikk Valtna suutsid kõik värava lüüa ja Welcole hooaja 17. võidu kindlustada.

Tartu JK Tammeka U21 ja JK Tallinna Kalev U21 pidasid Tartus maha võistlusliku lahingu. Tammeka noored läksid mängu Mikk Kruusalu omaväravast 18. minutil juhtima. Pikka aega suudeti Tartu poolel eduseisu kaitsta ja edukalt Kalevi noorte rünnakuid tõrjuda, kuid 64. minutil seadis Mark Mälksoo tabloole viigiseisu. Mõlemal meeskonnal jagus mängu lõpus võimalusi, kuid lõpuvile kõlades lepiti 1:1 viiki.

Uus Esiliiga B hooaeg saab alguse 2023. aasta märtsis.

10. Raplamaa JK – 9 punkti

FC Tallinna mängumehed olid pärast dramaatilist mängulõppu suures õnnejoovastuses. Foto: Veiko Soo