09

09.2024

17:30

Premium liiga augustikuu parimate auhinnad lähevad Paidesse

A. Le Coq Premium liiga augustikuu parim mängija on Paide Linnameeskonna ründaja Dimitri Jepihhin ning parim treener Paide Linnameeskonna juhendaja Ivan Stojkovič.

Jepihhini arvele jäi nelja augustikuu kõrgliiga kohtumisega* kolm väravat ja kolm väravasöötu. Ta sai tabamuse kirja FC Kuressaare, Pärnu JK Vapruse ja Nõmme Kalju FC vastu, lisaks panustas Jepihhin meeskonna augustikuu edusse ühe väravasööduga Kalju ja kahe väravasööduga Tartu JK Tammeka vastu. Jepihhin oli osaline enam kui pooltes (kümnest kuus) Paide augustikuu väravates ning ta skooris või andis väravasöödu keskmiselt iga 53 minuti järel. Jepihhini tänavuse hooaja kümnest resultatiivsustpunktist (kuus väravat ja neli väravasöötu) enam kui pooled pärinevad eelmisest kuust.

Paide teenis Stojkoviči käe all neljast mängust maksimaalsed 12 punkti, alistades esmalt 2:0 Kuressaare, seejärel 1:0 Vapruse ja 3:1 Tammeka ning lõpetuseks 4:2 Kalju. Serblase juhendatav Paide lõi augustis keskmiselt kaks ja pool väravat mängus ning lasi vähem kui värava kohtumise kohta, hoides pooltes mängudes oma seljataguse puhtana. Kuigi Paide suve viimase kuu jooksul tabelikohta ei parandanud, edenesid nad jõudsalt koos Tallinna FC Floraga teisele positisioonile, mida hoiab Nõmme Kalju. Augustikuuga enam kui veerandi oma tänavuse hooaja punktisaagist kogunud Paide on 47 punktiga neljas, Flora ühe enama punktiga kolmas ning Paidet kahe punktiga edestav Kalju hoiab jätkuvalt teist tabelirida. Enne augustit oli Paide punktivahe Kaljuga kaheksa silma.

A. Le Coq Premium liiga kuu parimaid autasustab Goldtime.

*A. Le Coq Premium liiga 26. vooru kohtumine Nõmme Kalju FC ja Paide Linnameeskonna vahel toimus küll 1. septembril, kuid kuna 26. voor sai alguse 30. augustil, siis võeti ka seda kohtumist augustikuu parimate valimisel arvesse.