01

08.2024

16:30

Premium liiga juuni– ja juulikuu parimad tulevad Kaljust ja Levadiast

A. Le Coq Premium liiga juuni– ja juulikuu parim mängija on Nõmme Kalju FC ründaja Alex Matthias Tamm, parim treener on Tallinna FCI Levadia juhendaja Curro Torres.

Tamm käis kahe kuu jooksul väljakul seitsmes kohtumises ning lõi kaheksa väravat. Tema kübaratrikist võideti 3:0 Tartu JK Tammekat, kaks tabamust sai Tamm kirja 4:0 võidumängus FC Nõmme Unitedi ja 4:2 võidumängus Pärnu JK Vapruse üle. Lisaks tegi 23–aastane ründaja skoori 1:1 viigimängus Tammekaga. Keskmiselt iga 77 minuti järel skoorinud Tamme arvele jäid enam kui pooled (15–st kaheksa) Kalju juuni– ja juulikuu tabamustest. Selle perioodi jooksul sündisid pooled tema tänavuse hooaja väravatest, millega ta pääses kolmel korral Premium liiga mänguvooru sümboolsesse koosseisu. Kalju esiründaja on praegu 16 tabamusega Premium liiga väravalööjate edetabeli liider. Tamme osalusel peetud kohtumistes sai Kalju neli võitu, kaks viiki ja kaotuse, 14 kogutud punktiga kindlustas Nõmme klubi tabelis teist kohta. Tamm pälvis parima mängia autasu tänavu teist korda, sest talle kuulub ka Premium liiga märtsikuu parima mängija tunnustus.

Ka Curro Torresele on tegu hooaja teise kuu parima auhinnaga – temagi pälvis esimese tunnustuse märtsikuus. Torrese juhendatav FCI Levadia mängis juuni– ja juulikuus Premium liigas kuus kohtumist ning võitis neist viis. 2:0 tulemusega alistati FC Kuressaare, 2:1 saadi jagu Tartu JK Tammekast, 6:0 oldi paremad FC Nõmme Unitedist, 2:1 võideti JK Narva Transi ning Tallinna derbis olid Levadia võidunumbrid Tallinna FC Flora üle 1:0. Ainuke punktikaotus tuli juuli lõpus Kuressaarele, kui kohtumine lõppes väravateta viigiga. Levadia lõi kahe kuu jooksul 13 väravat ning tegi neli nullimängu, lastes enda võrku kõigest kaks tabamust. Tänavu vaid ühe mängu kaotanud Torres ja Levadia on endiselt tabeliliidrid, vahe lähima jälitaja, Nõmme Kaljuga on kaheksa punkti.