02

07.2021

14:08

Purje säras Paide vastu ja tõstis Kalevi liidriks

Esiliigas peeti kolmapäeval ja neljapäeval kokku neli kohtumist. JK Tallinna Kalev tõusis vähemalt ajutiselt tabeli tippu, kui võõrsil mängiti Paide Linnameeskond U21 üle tulemusega 4:0.

Ats Purje viis külalised 38. minutil juhtima ning avapoolaja võitis pealinnameeskond kahe väravaga, sest 41. minutil lisas ühe ka Kaspar Laur. Teisel poolajal lõi Kalev taas kaks väravat, sest lisaks Reinhard Reimaale oli veel täpne Purje, kelle jaoks oli tegu Esiliiga hooaja kümnenda tabamusega.

Väravalööjate edetabelis on Purjest eespool vaid FC Nõmme Unitedi mängija Robi Saarma 12 tabamusega. Saarma lõi võiduvärava viimati Pärnu Jalgpalliklubi võrku, kui vastane alistati 1:0.

Lisaks Kalevile sai 4:0 võidu kirja ka FC Elva, kes oli kodus parem Tartu JK Tammeka U21-st. Avapoolaja ainsa tabamuse eest hoolitses Jasper Reilson ning Henri Härm kahekordistas eduseisu 68. minutil. Viimased kaks väravat löödi kohtumise lõpus, kui Markus Lokk oli täpne 88. minutil ja viimane värav kirjutati Paul-Feliks Frei nimele kolmandal lisaminutil.

FC Flora U21 võistkonna päästis Kristo Hussar, kelle tabamus neljandal lisaminutil andis meeskonnale 1:1 viigi Tartu JK Welco vastu, kes oli läinud Ander Vooli väravast kohtumist 50. minutil juhtima.

Kalev juhib liigat kümnest mängust teenitud 25 punktiga, kuid 23 punkti teeninud Maardu Linnameeskonnal avaneb võimalus taas liidrikoht endale saada laupäeval, kui meeskond võõrustab kell 13.00 algavas Soccernet.ee mängus FCI Levadia U21 meeskonda. Kogu tabeliseisu, senised tulemused ja kalendri leiab SIIT.