17

06.2012

04:33

Raskustes Flora võttis Tartus kolm punkti

Meistriliiga XVI vooru kohtumises jäi Tartu Tammeka koduväljakul 0:2 alla FC Florale. Tammeka seisis kaitses hästi ja Flora suutis oma üleoleku maksma panna alles teise poolaja lõpus.

Flora peatreener Martin Reim andis endistele Tammeka mängijatele Albert Prosale ja Kaarel Toropile võimaluse end kodulinnas algkooseisus näidata. Tartlaste peatreener Kristjan Tiirik jätkas ründeliinis Ander Paabutiga, kes end eelmises mängus Viljandi vastu hästi näitas.

Mäng Tamme staadionil algas suhteliselt uniselt. Flora valdas küll palli, kuid selgeid väravavõimalusi ei loodud. Esimene reaalsem šanss langes Albert Prosale, kes 12. minutil läbisöödu saanuna tõstis kõrge palli küll üle tartlaste väravavahi Andrus Lukjanovi, kuid ka üle värava.

Veelgi parem võimalus avanes mõni minut hiljem florakate kaptenile Karl Palatule, kes nurgalöögijärgses olukorras end tagapostis täiesti vabalt positsioonilt avastas, kuid küllaltki terava nurga alt tehtud jalalöögi suutis Simo Tenno väravajoonelt päästa.

Mäng jätkus Flora dikteerimise all, kuid Tammeka kaitseliin oli distsiplineeritud ja midagi ohtlikku valitsevad meistrid tartlaste värava all eriti korraldada ei suutnud. Teeniti küll hulganisti nurgalööke, kuid enamasti need ohtu ei kujutanud. Keskväljakul oli aktiivne Zakaria Beglarišvili, äärel Gert Kams. Tartlased suutsid samuti aeg-ajalt publikule ilusat söödumängu näidata, tihti pääseti Flora poolkaitsjate ja kaitsjate vahele tühja tsooni, kuid kvaliteetset jätku sealt ei tulnud.

Poolaja lõpus said Flora mängijad veel mõned head võimalused. Esmalt tõrjus Lukjanov hästi Prosa löögi 10 meetri pealt, hiljem näitas end hästi Beglarišvili, kes Tammeka trahvikastis end kaitsjate vahel pikalt keerutas, kuid palli napilt tagumisest postist mööda saatis.

Esimese poolaja aeglane mäng sundis poolajal Reimi vahetust tegema. Kaarel Toropi asemel toodi sisse Nikolai Masitšev. Ka Tammeka pidi ühe vahetuse tegema, vigastuse tõttu lahkus poolajal väljakult Chris Anderson, teda tuli asendama Kristjan Vomm, mis tähendas seda, et Rauno Tutk liigutati keskkaitsesse. Kohe teise poolaja avaminutitel oli Tammeka sunnitud ära tegema ka teise vahetuse, kui Janno Saksale jõuliselt sisse sõideti. Tema asemele tuli keskväljale Mikk Valtna.

Teise poolaja algus oli võimalustevaene, ainus märkimisväärne moment oli Masitševi tsenderdus paremalt äärelt, mis käis ära Tammeka põiklatis. 57. minutil tegi Tammeka oma kolmanda sunnitud vahetuse, Mikk Laasi asemel tuli mängu Jürgen Lorenz.

69. minutil sai Flora lõpuks oma tahtmise. Vasakult äärelt andis Andre Frolov hea tsenderduse Zakaria Beglarišvilile, kes peaga palli kindlalt võrku lükkas. Järgnevatel minutitel said tartlased aeg-ajalt kaugelt pealelööke proovida, kuid need suurt ohtu Flora väravale ei kujutanud. Mängule pani punkti vahetusest sekkunud Reio Laabus, kes oma endise koduklubi vastu 88. minutil nurgalöögist lõppskoori vormistas.

Laabus oli ilmselgelt oma väravaga rahul, kuid pidas kolme punkti tähtsaimaks: „Tulime kolme punkti järgi ja selle me saime. Kodulinna on alati hea tagasi tulla, õnneks sain mängu ja kõik tuli hästi välja.“

Flora peatreener Martin Reim samas mängupildiga rahule ei jäänud: „Raske oli, palju kangutamist oli. Rünnaku ülesehitamisel käike on, aga pole seda lõpplahendust – otsustavat söötu või lööki väravale. Pingi peal öeldi meil hea võrdlus – mängisime nagu praegu paljud võistkonnad EM-il, et mängitakse küll, aga lõpplahendust pole. Tulemusega olen rahul, aga meil on oskuseid ja võimeid palju paremaks mänguks, kui me seda viimastes voorudes näidanud oleme.“

Tammeka peatreener Tiirik oli aga oma mängijatega enam-vähem rahul: „Mängisime kaitsest lähtuvalt ja poisid pidasid ilusti plaanist kinni. Suutsime 70 minutit Florat kuival hoida, tänu sellele oli nende mäng päris halvatud. Kahju sellest, et pidin tegema kolm sunnitud vahetust. See halvas veidi ka meie mängu ja võib-olla viis meid kaitsefaasis veidi rütmist välja.“

Tartlaste poolkaitsja Mikk Valtna, polnud rahul, et ei suutnud treeneri plaani lõpuni täita: „Läks enamvähem hästi, aga kahjuks mingi hetk kadus ära see, mis me rääkinud olime. Jätsime mehe markeerimata ja oligi läbi. Võitlesime vähemalt, võib-olla oleksime pidanud veidi rohkem palli hoida. Aga treener tegi hea plaani, pidasime sellest vähemalt kinni.“

16. juunil kell 17:00 Tartu Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
TARTU JK TAMMEKA - TALLINNA FC FLORA  0:2 (0:0)
Väravad: 69. Zakaria Beglarišvili, 88. Reio Laabus
Hoiatused: 79. Kaspar Kaldoja, 90. Rauno Tutk - 44. Markus Jürgenson, 68. Valeri Minkenen, 79. Andre Frolov

JK Tammeka: 33-Lukjanov, 7-Tenno, 15-Hurt, 30-C. Anderson (46. 77-Vomm), 6-Pikk, 21-Saks (52. 9-M. Valtna), 5-Kaldoja, 12-Tutk, 32-Tamm, 17-Laas (57. 13-Lorenz), 88-Paabut.
Varus: 31-Kutter, 13-Lorenz, 77-Vomm, 9-M. Valtna, 14-Ivanov, 16-Naggel.

FC Flora: 1-Pedõk, 25-Frolov, 16-Jürgenson, 73-Luigend, 7-Beglarišvili (75. 33-Mööl), 6-Mets, 41-Minkenen, 24-Palatu, 17-Torop (46. 18-Mashichev), 19-Kams, 99-Prosa (80. 13-Laabus).
Varus: 12-Toom, 22-Baranov, 4-Jahhimovitš, 13-Laabus, 18-Mashichev, 33-Mööl, 10-Pukk.

Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.