22

04.2024

12:04

Raudteederbis läksid viimase minuti värava järel punktid jagamisele, Kuressaare alistas kindlalt Transi

A. Le Coq Premium liiga seitsmenda vooru keskne kohtumine oli Tallinna FC Flora ja Nõmme Kalju FC vahel. Hooaja esimene raudteederbi lõppes 2:2 tulemusega. FC Kuressaare alistas koduväljakul JK Narva Transi 5:0 seisuga.

Raudteederbis läks valitsev meister Flora kohtumist juhtima juba 5. minutil, kui Kalju oma poolel tehtud pallikaotuse karistas ära Vladislav Kreida, kelle karistusala tagant väljunud löök lõpetas väravas. 10. minutil lõi ka Kalju palli esimest korda väravasse, kuid sellele eelnes Kalju Kanada rõndaja Promise Davidi käega mäng, mistõttu esialgselt määrustepäraseks loetud värav ei jäänud pärast videokohtunike sekkumist kehtima. 21. minutil oli David lähedal määrustepärasele väravale, kuid tema vasaku jala löök tabas posti. 36. minutil sai David oma värava siiski kätte, kui tema meisterlik löök karistusala tagant jäi Flora väravavaht Kristen Lapale püüdmatuks. Mõlemapoolsete võimalustega esimene poolaeg lõppes 1:1 seisuga.

Teise poolaja alguses oli ohtlik taas David, kuid seekord ei saanud kanadalane raamidele pihta. 61. minutil oli Floral superšanss mängu taas juhtima minna, kui Erko Jonne Tõugjase tsenderdusele pani pea vastu Mark Anders Lepik. Flora ründaja löök oli lendamas Kalju värava allnurka, kuid Henri Perki fantastiline tõrje hoidis mänguseisu viigis. 81. minutil läks Kalju mängu esimest korda juhtima, kui Rommi Sihi nurgalöögile pani pea vastu David, kes lõi nii enda kui Kalju mängu teise värava. Kalju hilisest väravast kolmeks punktiks siiski ei piisanud, sest kolmandal üleminutil viigistas mänguseisu kohtumise jooksul mitmeid häid võimalusi omanud Lepik. Seega pidid nii Flora kui Kalju hooaja esimeses raudteederbis leppima ühe viigipunktiga. Florale oli see hooaja kolmas, Kaljule teine viik.

Seitsme vooru järel on Flora 12 punktiga neljas, Kalju on nende ees 14 kogutud punktiga kolmandal tabelireal.

Mängu tipphetked:

Pavel Marini intervjuu:

Kristo Hussari intervjuu:

FC Kuressaare korraldas kohalikul kunstmurustaadionil JK Narva Transi vastu võimsa jõudemonstratsiooni. Saarlased läksid kohtumist juhtima 15. minutil, kui Siim Aeru nurgalööögist tulnud tsenderduse jätkuolukorras sai Aer ise löögile, kes tulistas palli karistusala vasakust nurgast värava esimesse ristnurka. See oli Aeru karjääri teine Premium liiga värav. 30. minutil suurendas Kuressaare eduseisu Joonas Soomre, kes realiseeris paarilt meetrilt Karl Rudolf Õiguse söödu. Kümme minutit hiljem juhtis Kuressaare mängu kolme väravaga, kui Aeru nurgalöögi suunas põlvega väravasse Sander Alex Liit. Enne esimese poolaja lõppu lõid saarlased veel kaks väravat, kui 42. ja 43. minutl oli pidurdamatu Õiguse ja Mattias Männilaane tandem. 4:0 värava puhul pikendas Männilaan pika söödu Õigusele, kes vajutas karistusala joonelt otse õhust palli Transi värava alumisse nurka. Minut hiljem võitis Männilaan Transi poolel piirilinlaste kaitsjalt palli, söötis selle Õigusele, kelle söödu järel lõi Männilaan palli väravasse. 5:0 saarlaste eduseisus läksid meeskonnad veerandtunnisele vaheajale.

Teisel poolajal oli lähedal ka Kuressaare kuues tabamus, kui Männilaane 62. minuti pika audisisseviske järel karistusalaks lahtiseks jäänud palli lõi Soomre mõnelt meetrilt latti. Transi üksikute heade võimaluste eest hoolitses teisel poolajal Sergo Kukhianidze, kuid 49. minuti üritus läks napilt väravast mööda ning 68. minuti karistuslöök nõudis Kaur Kivilalt Kuressaare väravasuul korralikku tõrjet.

Kuna teisel poolajal väravalisa ei tulnud, siis sai Kuressaare 5:0 tulemusega kirja hooaja kolmanda võidu. Transi jaoks oli tegu hooaja viienda kaotusega. Saarlased on seitsme vooru järel üheksa punktiga kuuendad, Trans nelja punktiga üheksas.

Alexei Eremenko intervjuu:

Roman Kozhukhovskyi intervjuu:

Karl Rudolf Õiguse intervjuu:

Pildil Flora väravavaht Kristen Lapa (vasakul) ja Kalju ründaja Promise David (paremal). Foto: Katariina Peetson/Jalgpall.ee