12

02.2018

10:34

Saalijalgpalli Euroopa meistriks tuli Portugal

Saalijalgpalli EM-finaalturniiril triumfeeris Portugal, kes alistas finaalis lisaajal 3:2 Hispaania.

Portugal asus mängu juba avaminutil Ricardinho väravast juhtima. Hispaania suutis avapoolaja lõpus mänguseisu viigistada, kui täpne oli Marc Tolrà.

Hispaania asus mängu juhtima 32. minutil, kui karistusala lähistelt teenitud karistuslöök mängiti kavala sööduga Linile, kes ei eksinud. Hispaanial oli võimalus oma eduseisu suurendada ka 10 meetri karistuslöögiga, kuid Miguelini löök tabas latti. Portugal suutis viigistada 39. minuti alguses, kui kohtumise lisaajale viinud värava lõi Bruno Coelho.

Portugali võiduvärav sündis 56,4 sekundit enne lisaaja lõppu, kui Hispaania tegi vea vastase väljakupoolel ning akumuleeruvate vigade tõttu järgnes 10 meetri karistuslöök, mille realiseeris Bruno Coelho.

Pronksimängus oli Venemaa Eder Lima värava abil 1:0 parem Kasahstanist.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Ricardinho (Portugal), kes lõi ka parimana seitse väravat.