30

03.2014

18:59

Saalijalgpalli karikavõitjaks tuli SK Augur Enemat

Täna toimus Kiili Spordihoones saalijalgpalli karikafinaal, kus SK Augur Enemat alistas Maardu FC Starbunkeri 11:3.

Juba 3. minutil asus Augur Magnus Martinsoni väravast juhtima ja võitis poolaja 5:1. Sarnane oli mängupilt ka teisel poolajal ning kokkuvõttes pälvis SK Augur Eesti karika 11:3 võiduga.

Finaali parim väravakütt oli Roman Minlibajev 4 väravaga, Rasmus Munskind ja Indrek Rist lõid 2, täpsed olid veel Magnus Martinson, Mait Anton ja Tõnis Kaukvere. Starbukeri väravad lõid Andrei Russak, Ilja Zelentsov ja Klimentii Boldõrev.

Selle mänguga sai ka läbi tippsaalijalgpalli hooaeg Eestis. Meistriks tuli teatavasti Tallinna FC Anži SK Augur Enemati ja FC Raketa ees. Ka Superkarikas kuulus Anžile. Tänane finalist Maardu FC Starbunker lõpetas Esiliigas kolmandal kohal. Rahvaliiga saalihooaeg veel siiski kestab.

Finaali jõuti niimoodi:

Veebuaris peetud poolfinaalis oli Augur Enemat üle läinud nädalavahetusel Eesti meistriks kroonitud Tallinna FC Anžist 6:3. Starbunker oli oma poolfinaalis 10:5 parem Aruküla Uniboxist, seejuures punase kaardi saanud Andrei Katsimon finaalis kaasa teha ei saa.

Veerandfinaalis võitis Augur Enemat Maccabit 13:3 ning 1/8-finaalis Kehra Anija Valda 12:6. Augur Enemati suurim väravakütt karikasarjas on olnud Magnus Martinson viie tabamusega.

Starbunkeri jaoks algas karikasari raskelt. Kaheksandikfinaalis oldi pärast normaalaega Rantipoliga 4:4 viigis, kuid kahe viieminutilise lisaaja järel olid tablool lõppnumbriteks 10:4. Veerandfinaalis kohtus Starbunker linnarivaal Maardu Unitediga, kes alistati 4:3. Starbunkeri parim väravakütt enne finaali on Klimentii Boldõrev kuue väravaga.

Finaalmängu kohtunikud on Egerd Pajustik, Marko Liiva ja Kert Küttis.