13

01.2020

15:40

Saalijalgpalli Meistriliigas lõppes kaks mängu 6:6 viigiga!

Saalijalgpalli Meistriliigas peeti möödunud nädalal kümnenda vooru kohtumisi. Sillamäe Alexela – FC Cosmos ning Ravens – FC NPM Silmet mängisid 6:6 viiki, võidud said kirja võõrsil mänginud Narva United FC ning Viimsi FC Smsraha.

Vooruga tehti algust neljapäeval Kohilas, kus kohalik meeskond pidi tunnistama Viimsi 11:2 paremust. Viimsi otsustas mängu saatuse juba avapoolajal, mis võideti 7:1. Külaliste ridades said kaks väravat kirja Jevgeni Merkurjev, Artur Bõstrov, Egert Peljo ja Ervin Guzek.

Laupäeval tuli FC Cosmos võõrsil välja 2:5 kaotusseisust ja viigistas Sillamäe Spordikompleksis kohaliku Alexela meeskonnaga 6:6. Kodumeeskond jäi avapoolajal 1:2 kaotusseisu, kuid võitis esimese poolaja tänu Semen Fedotovi kübaratrikile 4:2. Teise poolaja alguses kasvas Sillamäe eduseis tänu Pavel Rubeli omaväravale veelgi, kuid 25. minutil vormistas Rubel oma kübaratriki ning vähendas kaotusseisu 3:5-le. Nikita Tšernei tabamus 28. minuti keskel tõi Comose vastasest kõigest ühe värava kaugusele, kuid Stanislav Andrejevi tabamus 32. minuti lõpus andis Alexelale taas kaheväravalise eduseisu. 34. minuti alguses vähendas Maksim Babjak Cosmose kaotusseisu ning minut hiljem tõi 6:6 lõppnumbrid tabloole oma neljanda värava löönud Rubel. Lisaks neljale väravale (ning omaväravale) andis Rubel Babjaki tabamusele ka resultatiivse söödu.

Eile toimus põnevuslahing EMÜ Spordihoones, kus kohalik Ravens Futsal Ares Security mängis sama tulemusega viiki Sillamäe FC NPM Silmetiga, kui Silmet tuli sarnaselt FC Cosmosega välja 2:5 kaotusseisust. Kohtumine algas hästi Ravensi jaoks, kui Mikk Laas ja Andrei Tjunin viisid kodumeeskonna üheksa ja poole minutiga 2:0 juhtima, kuid Igor Pavlovi värav kaks ja pool minutit enne poolajasireeni viis külalised vaheajale vaid üheväravalises kaotusseisus.

Teisel poolaja esimese minuti ja 42 sekundiga oli kahel korral täpne Ravensi mängija Raul Rebane, kuid Sillamäe ei andnud alla. Aleksandr Dubõkin vähendas kaotusseisu 2:4-le, kuid seejärel taastas kodumeeskonna kolmeväravalise eduseisu Temari Nuuma. Dubõkini õhtu teine tabamus ning Nikolai Zhukovi värav 27. minuti lõpus tõi Sillamäe vastastest taas ühe värava kaugusele, kuid 29. minuti alguses oli taas täpne Rebane, kes tõi oma kübaratrikiga tabloole numbrid 6:4. Nikolai Zhukovi värav 31. minuti lõpus vähendas Silmeti kaotusseisu taas minimaalseks ning esmakordselt pärast 0:0 seisu oli EMÜ Spordihoone tablool viiginumbrid 35. minuti lõpus, mil kohtumise viimaseks jäänud värava lõi Igor Kippari.

Vooru lõpetas Tartu Maksimum – Narva United FC lahing Nõo Spordihoones, mille kallutas Ida-Virumaa meeskond pärast 5:2 võidetud avapoolaega enda kasuks 12:3. Sergey Leontovich lõi viis väravat ja andis kaks resultatiivset söötu, Aleksandr Metelitsa lõi kübaratriki ning Mykhailo Romanovi saldosse jäi kaks väravat ning kaks väravasöötu. Võõrustajate resulatiivseim oli kaks väravat löönud Priit Peedo.

Kümne vooru järel on tabeli tipus 27 punkti kogunud Viimsi, Narva on 21 punktiga teisel kohal. FC Cosmos ja Sillamäe Alexela on teeninud võrdselt 19 punkti, Ravens on 16 punktiga viies ning viimasest play-off kohast hoiab kinni üheksa punkti kogunud Kohila. Oma neljanda punkti kirja saanud FC NPM Silmet on seitsmes ning Tartu Maksimum jääb kaheksandana Sillamäest kõigest punkti kaugusele.

Väravalööjate edetabel on kümne vooru järel väga tihe, sest esimest ja üheksandat kohta lahutab kõigest üks tabamus! 11 väravat on kirja saanud Edwin Stüf, Oleksandr Sorokin (mõlemad Viimsi), Sergei Aleksandrov (Alexela), Sergey Šilkov (Narva) ja Temari Nuuma (Ravens). Kümne tabamusega jagavad 6.-9. kohta Priit Peedo (Maksimum), Artur Bõstrov, Artur Makarov (mõlemad Viimsi), ning Maksim Aleksejev (Cosmos). Kahekohalise arvu resultatiivseid sööte on andnud vaid Edwin Stüf (11), teisel kohal on Temari Nuuma üheksa sööduga. Samad mehed on ka resultatiivsuse edetabeli kaks paremat.

Esimene 11. vooru kohtumine toimub juba homme õhtul kell 20.00 Narva Spordikeskuses, kui Sillamäe Alexela võtab ette lühikese sõidu piirilinna, kus kohtutakse kohaliku Unitediga. Reedel on vastamisi Raves – Kohila, laupäeval heitlevad Silmet – Maksimum ning voor kulmineerub samal õhtul põnevuskohtumisega Kehras, kus FC Cosmos võõrustab Viimsi FC Smsraha võistkonda.