06

01.2020

12:06

Saalijalgpalli Meistriliigas peeti kalendriaasta esimesi mänge

Pärast jõulupausi pandi taas pall mängu saalijalgpalli Meistriliigas, kui võidud said kirja Viimsi, FC Cosmos ning Kohila.

Laupäeval tegid vooruga algust Viimsi FC Smsraha – Sillamäe Alexela, kui kodusaalis mänginud Viimsi alistas põnevas kohtumises vastase 5:3. Kohtumist 15. minutil Artur Makarovi tabamusest juhtima asunud FC Smsraha läks vaheajale 1:2 kaotusseisus, sest 16. minutil viigistas mänguseisu Andrei Gornev ja poolaja viimasel sekundil oli täpne Sergei Aleksandrov.

Viimsi haaras teise poolaja esimese viie ja poole minutiga taas juhtohjad. Kui teist poolaega oli mängitud 37 sekundit, suutis esmalt Edwin Stüf viigistada ja viis minutit hiljem oli täpne Jevgeni Merkurjev. Kuid külalised ei andnud alla – 33. minuti lõpus tõi Aleksandr Starodub tabloole 3:3 viiginumbrid. See seis püsis tablool alla pooleteise minuti, sest 35. minuti alguses suutis Egert Peljo Viimsi taas juhtima viia. Viimsi viimane tabamus sündis 40 sekundit enne lõpusireeni, kui täpne oli Oleksandr Sorokin.

Samal õhtul pandi pall mängu ka Kehras, kus FC Cosmos alistas pärast 1:1 lõppenud avapoolaega lõpuks 5:2 Tartu Maksimumi. Külalised läksid Ats Joandi 13. minuti tabamusest mängu juhtima, kuid poolteist minutit hiljem suutis Maksim Aleksejev mänguseisu viigistada. Cosmosel õnnestus mängu esimest korda juhtima minna 32. minuti keskel, kui täpne oli Pavel Ruvel ning järgneva minuti ning 40 sekundi jooksul olid veel täpsed Aleksejev ning Alexander Vtorushin. Aleksejev vormistas oma kübaratriki 38. minutil ning sama minuti lõpus tegi Tartu meeskonna poolt skoori Aleksei Golubev.

Eile õhtul alistas JK Kohila võõrsil Sillamäe FC NPM Silmeti 7:5. Sillamäe alustas mängu edukalt, kui Gennadi Zhukovi kuuenda minuti tabamus viis võõrustajad juhtima, kuid seejärel hakkasid väravavõrke sahistama külalised, kuid Martin Heinaru, Taavi Ausi, Raigo Noode ja Madis Nurmiku väravad viisid Kohila 18. minuti alguseks juhtima lausa 4:1. Kodupubliku ees mänginud FC NPM Silmet suutis seejärel pooleteise minutiga kaks väravat tagasi lüüa, kui täpsed olid German-Guri Lvov ja Nikolai Zhukov ning poolajasireeniks vähendati kaotusseis 3:4-le.

Nikolai Zhukov suutis 22. minuti alguses tuua tabloole ka 4:4 viiginumbrid, kuid seejärel lõi taas kaks väravat Kohila, kui väravad kirjutati Heinaru ja Sander Kõva nimele. 29. minutil vormistas oma kübaratriki Nikolai Zhukov, mis tähendas, et Sillamäe oli vastasest kõigest ühe värava kaugusele, kuid järgnevad kümne minuti jooksul väravaid ei löödud ning hoopis Kohila oli meeskond, kes 39. minuti keskel lõi tänu Heinarule oma seitsmenda värava.

Saalijalgpalli Meistriliigas on nüüd kõik meeskonnad väljakul käinud üheksal korral, möödunud nädalavahetusel ei olnud võistlustules vaid Tartu Ravens Futsal Ares Security ning Narva United FC. Tabeli tipus on 24 punkti kogunud Viimsi FC Smsraha ning järgnev kolmik on teeninud võrdselt 18 punkti, kui kolme kaotuse kõrvale on kuus võitu kirja saanud FC Cosmos, Narva United ja Sillamäe Alexela. Ravens on 15 punktiga viies ning viimasest play-off kohast hoiab kinni JK Kohila, kellel on nüüd tabelis üheksa punkti. Maksimum ja Sillamäe NPM Silmet on kolme punkti tabelis vastavalt seitsmendal ja kaheksandal kohal.

10. vooruga tehakse algust juba sel neljapäeval, kui Kohila võõrustab Viimsit. Laupäeval on vastamisi Sillamäe Alexela – Cosmos ning pühapäeval võtavad teineteiselt mõõtu Raves – Sillamäe Silmet ning Maksimum – Narva United.