27

09.2020

14:33

Saku kindlustas teist kohta, Kalju teenis esimesed punktid

Naiste Meistriliigas peeti laupäeval 15. vooru kohtumisi ning vastasseisud pakkusid olulisi tulemusi ka tabeli seisukohast.

Vooru keskses mängus suutis Saku Sporting võõral väljakul alistada 1:0 oma lähima rivaali Tallinna Kalevi ning kindlustas sellega teist kohta. Mängu ainuke värav sündis 64. minutil, kui Ulrika Tülp saatis karistusalas palli kindlalt posti kõrvale. Sporting edestab tänu võidule kolmandal positsioonil paiknevat Kalevit nüüd seitsme punktiga.

Tabeliliider FC Flora astus ühe sammu kaugusele tiitli kindlustamisest, kui viimati teeniti koduväljakul 9:0 võit Pärnu Vapruse üle. Kolme väravaga oli kohtumise resultatiivseim vahetusest sekkunud Saron Läänmäe. Kaks tabamust said kirja Getter Saar ja Katrin Loo, ühe värava lisasid Kelly Rosen ja Ariina Mürkhain. Järgmises voorus ootab Florat ees lahing Sportinguga ning võidu korral jääks liider teistele püüdmatusse kaugusesse. Vaprus on 15 kohtumisega kirja saanud 22 punkti ja sellega ollakse neljandal tabelireal.

Tabeli teises pooles väljus Põlva Lootos Viljandi kunstmuruväljakul toimunud heitlusest 4:2 võiduga Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühendnaiskonna vastu. Võitjate poolelt sai kübaratriki kirja Ave-Lii Laas ning ühe värava lisas Kristin Kukli. Ühendnaiskonna tabamuste autoriks oli Gerli Israel. Lootos hoiab 20 punktiga viiendat kohta ning ühendnaiskond järgneb neile 17 punkiga.

Nõmme Kalju sai kirja oma hooaja esimesed punktid, kui Hiiu kunstmurustaadionil peetud mängus alistati 1:0 Tartu Tammeka. Kohtumise tabamus sündis teisel poolajal penaltist, mille realiseeris Marta Liisa Staalfeldt. Kalju hoiab kolme punktiga endiselt kaheksandat kohta, Tammeka on nende ees seitsme punktiga.