03

05.2023

22:25

Saku Sporting on naiste karikavõistluste esimene finalist

Kolmapäeval, 4. mail peeti Saku kunstmuruväljakul naiste karikavõistluste esimene poolfinaalkohtumine, kus Saku Sporting alistas 2:1 Tallinna FC Flora.

Suurte rivaalide vastasseisus võttis üllatusvõidu Sporting, kes läks esimese poolaja 9. minutil Emma Treibergi tabamusest juhtima. 27. minutil jõudis Treiberg taas sihini, viies Sportingu vaheajale 2:0 eduseisus. Teisel poolajal lõi Flora Jaanika Volkovi 74. minutil realiseeritud penaltist ühe värava tagasi. Lõpuvile kõlades oli seis tablool 2:1 ja finaali edenes Sporting.

Teise finalisti selgitavad 24. mail omavahel JK Tabasalu ja Tartu JK Tammeka.

Naiste karikavõistlusi peetakse alates 2009. aastast. Kõige rohkem karikaid on pea kohale tõstnud Tallinna FC Flora, olles seda teinud kuuel korral, sealjuures viiel järjestikusel hooajal. Viimati võitis Flora eest karika 2017. aastal Pärnu JK, alistades 8:0 JK Tallinna Kalevi.

Naiste karikavõistluste finaal toimub 3. juunil kell 16.00 A. Le Coq Arenal. Sportingu jaoks on see esimene kord mängida A. Le Coq Arenal.