27

05.2024

11:19

Saue JK sai amatöörklubide eurosarjas teise napi kaotuse

Möödunud aastal väikeste karikavõistluste võitjaks kroonitud Saue JK esindas tänavu Eestit amatöörvõistkondadele suunatud UEFA võistlussarjas Regions' Cup. Eesti meeskonna teine mäng lõppes napi 0:1 kaotusega, mistõttu sai Saue euroteekond läbi.

Pühapäeval, 26. mail toimunud eelringi teine kohtumine võttis Saue jaoks positiivse pöörde 20. minutil, kui vastase Albaania esindajate kaitsemängija teenis teise kollase kaardi ning jättis oma meeskonna seetõttu ühemehelisse vähemusse. Paraku otsustas turniiri võõrustanud Albaania kohtumise saatuse juba 7 minutit hiljem, kui täpne oli Domeniko Kote. Kuna rohkem väravaid ei löödud, lõppes mäng vastase 1:0 võiduga.

Saue sai napi kaotuse ka eelringi esimeses mängus, kui Vayki (Armeenia) vastu jäädi viigipunktist ilma üleminutitel löödud värava tõttu. Eelringist pääses Regions' Cupi alagrupiturniirile vaid alagrupi võitja, kelleks oli turniiri võõrustanud Albaania meeskond.

Regions' Cup on üle ühe aasta toimuv UEFA võistlussari, mis ühendab liikmesriikide parimaid amatöörvõistkondi. Võistlustel osalevatele meeskondadele on seatud tingimus, et mängudes tohivad osaleda vaid sellised jalgpallurid, kes pole kunagi profiliigades mänginud.