16

09.2012

09:16

Sergei Terehhovi värav viis Kalju kulla lävele

Vanameister Sergei Terehhovi hiline värav andis JK Nõmme Kaljule 1:0 võidu FC Levadia üle. Selle tulemusega astus Nõmme klubi suure sammu meistritiitli suunas, FC Levadia noor meeskond jätkab võitlust hõbemedali nimel.

"Tiitlile me veel ei mõtle," kinnitas JK Nõmme Kalju peatreener Igor Prins kohtumise järel. "Sihime sinnapoole, tahame meistriks tulla ning täna sai selline korralik samm eesmärgi suunas tehtud."

Mäng ise oli väga võitluslik ja pakkus ärevaid hetki mõlema värava all. Esimesel poolajal olid parimad võimalused vanadel sõpradel Tarmo Neemelol ja Ingemar Teeveril, kes mõlemad healt positsioonilt peaga löögile said, ent nahkse kuuli sihtmärgist mööda tulistasid. Neemelol oli kaks võimalust ja Teeveril üks, ent viimase puhul möödus pall vaid sentimeetri jagu väravapostist.

Teisel poolajal tulistas Albert Taar palli karistuslöögist latti, FC Levadia väravasuul seisnud Priit Pikker tõrjus järjest kaks Eino Puri üritust.

Mängu saatus sai selgeks 84. minutil kui vanameister Sergei Terehhov sai pikast audi sisseviskest palli trahvikastis omaks ning saatis selle madala löögiga väravasse.

Kaotusseisus olles üritas Levadia raevukalt mängu päästa, paraku jäi värav löömata. Artur Rättel tabas posti. Rimo Hunt suunas aga palli vastu jooksnud Vitali Telešist üle kaitsmata värava poole, kuid ei tabanud sihtmärki. Ründajatele appi läinud meeskonna kapten Igor Morozov lõi healt positsioonilt mööda.

"Läksime tänast mängu mitte kaotama. Võitlesime kõvasti, aga Kalju tahtis seda võitu rohkem. Värava järel tekkis deja vu tunne - pika audi järel ei suutnud me taas trahvikastis mehi kinni võtta. Lõpus oli võimalus viigistada, aga mängijad ise olid juba vastupanust loobunud. Meil on karikamäng Kaljuga veel ees ja seal üritame kindlasti võita," kommenteeris FC Levadia peatreener Marko Kristal.

FC Levadiat lahutab turniiritabelis Kaljust kümme punkti, lisaks on roosal konkurendil üks mäng vähem peetud. FC Flora tõusis võiduga JK Sillamäe Kalevi üle FC Levadiaga samale pulgale ja neil on samuti mäng varuks.

Teisipäeval ootab FC Levadiat võistlusreis Narva, Kaljut ootab kodune väravafestival FC Kuressaare vastu.

15. septembril kell 14:00 Kadrioru staadion (Roheline aas 24, Tallinn)
TALLINNA FC LEVADIA - NÕMME JK KALJU  0:1 (0:0)