04

05.2023

22:45

Sillamäe FC NPM Silmet on Coolbet saaliliiga teine finalist

Neljapäeval, 4. mail selgus Coolbet saaliliiga teine finalist, kui Sillamäe FC NPM Silmet alistas kolmandas omavahelises poolfinaalkohtumises 4:3 Viimsi FC Smsraha.

Viimsi Kooli spordikompleksis toimunud kohtumist asus esimesel poolajal juhtima Igor Vassiljevi seitsmenda minuti tabamusest Viimsi. Silmet viigistas seisu üheksandal minutil Roman Kuzmichi väravast. Vaheajale mindi 1:1 seisuga. Teisel poolajal sai näha tulist ja tasavägist võitlust. Esmalt läks Silmet Vitali Andrejevi 27. minuti väravast juhtima. Seisu viigistas kiirelt viimsilane Ervin Stüf. 36. minutil läks kohtumist taas juhtima Viimsi Igor Vassiljevi tabamusest, mille Silmet taas vähem kui kahe minutiga Vitali Andrejevi väravast viigistas.

Silmet haaras taas juhtohjad Roman Kuzmitši edukalt realiseeritud penaltiga. Viimsi võitles kohtumise viimaste sekunditeni, kui pall veel Artur Makarovi löögist latis käis, kuid lõpuvile kõlades tuli tunnistada Silmeti 4:3 paremust. Sillamäe FC NPM Silmet on esimene Sillamäe võistkond, kes üle üheksa aasta finaali pääseb.

Tegemist oli Silmeti ja Viimsi omavahelise kolmanda poolfinaalkohtumisega, kuna kahe võiduni mängitavas poolfinaalseerias seni edasipääsejat ei selgunud. Esimeses poolfinaalmängus võttis lisaajal 4:3 võidu Viimsi, teises kohtumises näitas tulemusega 6:3 paremust Silmet.

Sillamäe FC NPM Silmeti poolkaitsja Raul Männi: „Täna oli väga raske mäng. Hakkame valmistuma finaaliks Cosmosega – teeme kõik, et sel aastal tiitel võita. Me oleme esimene Sillamäe võistkond üle üheksa aasta finaalis – see on väga hea tunne! Võitlesime täna selle nimel ja võitsime.“

Sillamäe FC NPM Silmet läheb finaalis vastamisi Tallinna FC Cosmosega, kes poolfinaalseerias 2:0 alistas Tartu Ravens Futsali (10:1, 6:3). Finaalseeria ssimene finaalkohtumine toimub pühapäeval, 7. mail kell 15.00. Finaalseeriat mängitakse kolme võiduni, mis tähendab, et esimesele kolmele mängule järgnevad vajadusel ka neljas ja viies mäng.

Kolmanda koha mängus kohtuvad laupäeval, 6. mail kell 18.00 algavas mängus Viimsi FC Smsraha ja Tartu Ravens.