24

03.2012

17:26

Sillamäe ja Levadia tegid viigi, mis ei rahuldanud kumbagi

JK Sillamäe Kalev ja Tallinna FC Levadia mängisid jalgpalli Meistriliiga kolmandas voorus lörtsisadu trotsides väravavateta viiki.

Tasavägises matšis oli mõlemal vastasel võimalusi, kuid võimetus neid realiseerida pani kahte kaotatud punkti taga igatsema nii Kalevi kui Levadia. Kohtumise parim šanss oli endisel levadialasel Vladislav Ivanovil, kes 65. minutil Roman Smiškoga silmitsi pääsedes suunas palli postist mööda. Esimesel poolajal hoolitses Levadia leeris teravuste eest Janar Toomet.

„Üks-üks-olukorras jäi mul õnnest puudu,“ kahetses Ivanov. „Mängu teist poolaega domineerisime täielikult meie, kuid otsustavatel hetkedel ei suutnud realiseerida.“

Sillamäe lootsi Valeri Bondarenko sõnul oli eesmärk rünnata ja võita, kuid väravaid lööma pidavad mängijad ei tulnud ülesannetega toime. „Viik peegeldab mängu iseloomu. Omasime teisel poolajal paremaid võimalusi, kuid keskendumine tuleb säilitada kõigi 90 minuti jooksul,“ ütles Bondarenko.

Pärast kolme mängu on Sillamäe kahe punktiga seitsmes, kuid Bondarenko jaoks murettekitavam on kahtlemata fakt, et senises kolmes matšis ei ole suudetud väravate arvet avada.

Idavirulase kolleeg Marko Kristal oli samas rõõmus, et suudeti vastane nullil hoida. „Üritasime esimesel poolajal väravat lüüa, kuid teisel keskendusime oma puuri puhtana hoidmisele,“ märkis Kristal.

FC Levadia jätkab neljast mängust kogutud kuue punktiga kolmandana, kuid selja taga on nüüd matšid kõigi mulluste esiviisiku vastastega. Nõmme Kaljuga tehti 0:0 viik, Narva Trans purustati 4:0 ja Floraga tehti 1:1 viik.

„Pidanuksime matši esimesel poolajal ära otsustama, sest ei olnud meeldiv vastase surve all olla,“ sõnas Levadia kapten Igor Morozov.

Järgmisel laupäeval kell 17.00 võõrustab Sillamäe Tallinna Kalevit, Levadia sõidab samal ajal külla Tartu Tammekale.

24.03. kell 14:00 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljak (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - TALLINNA FC LEVADIA  0:0 (0:0)
Väravad: -
Hoiatused: -

JK Sillamäe Kalev: 1-Starodubtsev, 71-Veis (46. 55-Malinin), 20-Gnedojus, 18-Nesterovski, 3-Naumov, 5-Valaitis, 7-Volodin (71. 25-Gladilins), 17-Vihrov (46. 21-Koršunov), 23-Sillaste, 9-Paponov, 10-Ivanov.
Varus: 16-Kazlauskas, 25-Gladilins, 26-Tamberg, 55-Malinin, 21-Koršunov, 11-Podelis, 15-Volkov.

FC Levadia: 1-Smiško, 3-Artjunin, 4-Morozov, 17-Podholjuzin, 19-Kulinitš, 10-Subbotin, 6-Antonov (85. 18-Taar), 23-Kaljumäe, 7-Toomet (85. 21-T. Laurits), 5-Leitan, 28-Hunt (68. 9-Rättel).
Varus: 30-Pikker, 9-Rättel, 27-Raudsepp, 2-Ingermann, 18-Taar, 21-T. Lautits, 16-Ustaal.

Mänguolud: +3, lumelörtsine ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras, lõpuks juba lumine.