19

03.2011

17:50

Sillamäe Kalev alistas Paide ja tõusis Meistriliiga liidriks

JK Sillamäe Kalev jätkas võidulainel, alistades kodus 2:0 Paide Linnameeskonna, mis nad ka Meistriliiga liidriks tõstis.

Avapoolajal Paide surve alla jäänud Kalev kallutas jõudude vahekorra enda kasuks teisel poolajal, kui Aleksei Aleksejev lõi 58. minutil võõrustajate eest oma viienda tänavuse värava ning Ilja Monakov kasutas 86. minutil ära Paide väravavahi Martin Kaalma eksimuse.

Esimesel poolajal tuli Sillamäel lisaks vastastele toime tulla nii vastutuule kui silma paistva päikesega, kuid külaliste kaks suurepärast võimalust neutraliseeris sakslasest väravavaht Michael Kaltenhauser.

Kokkuvõttes kantakse aga protokolli Sillamäe võit 2:-, sest Paide vahetas väljakule protokolli kandmata mängija Mait Nõmme.

Sillamäe peatreener Vladimir Kazatšonok tõstis esile väravavavahti ja mõlemat värava autorit. “Ei midagi uut – raske mäng ja raske võit,” sõnas venelane. “Õnneks näitas meie väravavaht taset ja kinkis meile võimaluse võita. Aleksejevi ja Monakovi väravad olid samuti väga vajalikud.”

Paide lootsi Meelis Rooba sõnul võitis tema meeskond avapoolaja, ehki väravat lüüa ei suudetud. “Esimesel poolajal olime kindlasti paremad, kuid mäng kestab 90 minutit. Näitasime küll ilusat mängu, aga tulemusega ei saa kindlasti rahule jääda,” sõnas Rooba.

Dacia Dusteri maasturi vaheloosimise võitis Ruslan Bulgakov, koondisereisile Lõuna-Ameerikasse hakkab konkureerima Anton Makarijev.

Teisipäeval, 22. märtsil sõidab Kalev kell 19.30 algavaks mänguks külla FC Florale ja Paide võõrustab kell 16.45 Paide kunstmurul FC Kuressaaret.

19. märtsil kell 14:07 Sillamäe Kalevi kunstmuruväljak (Kesk 30, Sillamäe)
JK SILLAMÄE KALEV - PAIDE LINNAMEESKOND  2:- (0:-)
Väravad
: 58. Alexey Alekseev, 87. Ilja Monakov
Hoiatus: 26. Maksim Paponov

JK Sillamäe Kalev: 16-Kaltenhauser, 2-Cherkasov, 5-Kulik, 17-Vihrov, 13-Mironov, 7-Tarassenkov, 11-Lehtonen (46. 27-P. Aleksejev), 10-A. Alekseev, 23-Paponov, 9-Monakov, 14-Nikulin.
Varus: 1-Starodubtsev, 3-Naumov, 27-P. Aleksejev, 12-Dudarev.

Paide LM: 1-Kaalma, 13-Mägi, 18-Allas, 7-Kald, 23-Lomp, 2-Vanna, 8-Kõll, 17-Reinsoo (76. 3-Tubarik), 10-Tikenberg, 4-Kööp, 19-Kalda.
Varus: 21-Koppel, 3-Tubarik, 16-Ustaal.

Mänguolud: +3, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 160
Peakohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Eduard Rõžov, Martin Lember
* Paide LM kasutas protokolli kandmata mängijat Mait Nõmmet, kes asendas 78. minutil Rauno Kööpi. Vahetus ei läinud kirja.